Анонси випусків

- Анонс найближчих випусків

 

ЗАТВЕРДЖУЮ

Президент АсФУ

_______________ Д.І.Френкель

27 липня 2024 р.

ПОЛОЖЕННЯ

ПРО КОЛЕГІЮ ЖУРІ АСОЦІАЦІЇ ФІЛАТЕЛІСТІВ УКРАЇНИ

 

1. Загальні положення

1. Колегія журі Асоціації філателістів України( далі колегія журі) складається з найбільш кваліфікованих філателістів, які мають досвід розробки експонатів, знають регламенти ФІП та здатні правильно і об’єктивно оцінювати поданий на виставку матеріал.

2. Колегія журі сприяє зростанню рівня філателістичних виставок, розширенню кола експонентів, допомагає підвищенню кваліфікації членів АсФУ і рівня їх творчості.

 

2. Структура і функції журі України

3. До складу колегії журі входять судді, які мають національну, першу і другу категорії.

4. Керівництво діяльністю суддів здійснює Рада колегії журі, яка складається з Голови, заступника, секретаря і членів, що мають національну категорію.

5. На Раду покладається:

- облік членів журі;

- рекомендація до складу журі на виставки;

- облік змін в регламентах та положеннях по оцінці експонатів;

- проведення семінарів для експонентів і суддів;

- навчання та прийом екзаменів з присвоєння суддям національної категорії;

- cистематичне консультування членів АсФУ щодо створення експонатів і підвищення їх рівня.

6. Голова Ради колегії журі обирається складом Ради з числа членів Ради на своїх зборах простою більшістю присутніх членів Ради на строк 5 років напередодні з’їзду АсФУ(не пізніше як за місяць до роботи з’їзду) та входить до складу Правління АсФУ за поданням Голови(Президента) АсФУ. Голова не рідше одного разу на рік, звітує про виконану роботу на засіданні перед Правлінням АсФУ.

7. Заступника Голови та секретаря обирає Рада колегії журі за поданням Голови на своїх зборах простою більшістю присутніх членів Ради на строк 5 років.

8. У АсФУ передбачені друга, перша і національна категорії суддів.

9. Друга категорія судді присвоюється Правліннями обласних товариств(відділень) АсФУ філателістам, які мають свої експонати нагороджені на обласних або на регіональних виставках не нижче срібної медалі та знають вимоги регламентів ФІП і Положень АсФУ про виставкову роботу.

10. Перша категорія судді присвоюється Правліннями обласних товариств(відділень) АсФУ суддям другої категорії, які знають вимоги регламентів ФІП і Положень АсФУ про виставкову роботу та мають свої експонати, нагороджені на регіональній виставці не нижче позолоченої медалі.

11. Судді першої категорії можуть претендувати на звання члена колегії національної категорії за умови:

- отримання не менше позолоченої медалі на національних виставках;

- рекомендації обласного товариства(відділення) АсФУ;

- проходження успішного стажування на трьох виставках рангу міжнародна чи національна(номерна);

- успішного складання екзамену Раді колегії журі.

12. Судді національної, першої та другої категорії отримують посвідчення колегії журі встановленого зразка, яке виготовляє АсФУ.

13. Записи про присвоєння другої та першої категорії здійснються на підставі протоколів засідання Правління обласного товариства(відділення) АсФУ, підписуються Головою Правління обласного товариства(відділення) АсФУ та скріплюються печаткою.

14. Запис про присвоєння національної категорії здійснюється на підставі протоколу засідання Ради колегії журі, підписується Головою Ради колегії журі та скріплюється печаткою АсФУ.

15. Про присвоєння другої та першої категорї судді Голови Правлінь обласних товариств(відділень) АсФУ надсилають інформацію до секретаря Ради колегії журі з копією протокола засідання Правління обласного товариства(відділення)(можливо електронну).

 

3. Права і обов’язки членів колегії журі

16. Член колегії журі має право:

- отримувати інформацію про зміни в регламентах та положеннях по оцінці експонатів;

- брати участь у семінарах для експонентів і суддів;

- працювати суддею на філателістичних виставках, якщо він рекомендований Радою колегії журі при погодженні з організаційним комітетом;

- вносити пропозиції щодо вдосконалення роботи колегії журі;

- брати участь(як член журі) у дискусіях під час роботи суддів на виставках;

- консультувати суддів першої та другої категорії, експонентів з питань підготовки експонатів.

17. Член колегії журі зобов’язаний:

- знати і дотримуватись вимог виставкового регламенту, регламентів з оцінки експонатів ФІП і вимог Положення про колегію журі АсФУ та Положення про філателістичні виставки АсФУ;

- бути об’єктивним і принциповим при оцінці експонатів;

- під час роботи у складі журі на виставці мати при собі посвідчення члена колегії журі;

- дотримуватися конфіденційності змісту дискусій під час роботи суддів на виставках;

- член журі не має права розмовляти з експонентами і повідомляти про результати оцінки експонатів до часу підбиття остаточних підсумків;

- неприбуття судді з неповажних причин на виставку для виконання функцій по оцінюванню експонатів тягне за собою дискваліфікацію його на два роки, а при грубих порушеннях суддівської етики – виключення зі складу колегії журі АсФУ.

 

4. Робота журі на виставці

18. Рада колегії журі АсФУ отримує до 01 січня від Голів обласних товариств перелік виставок, які заплановані на наступний рік. Склад журі виставки затверджує оргкомітет за рекомендацією Ради колегії журі АсФУ(рішення про це приймається у січні). При цьому передбачається рівномірність роботи всіх суддів національної категорії у складі журі на виставках.

19. Організаційний комітет виставки для роботи журі забезпечує:

- приміщення для проведення нарад;

- техніку для друку і розмноження протоколів;

- списки учасників та копії їх заявок, перелік призів, каталоги та бланки для оцінки експонатів і експертизи.

20. Організаційний комітет виставки надає кожному члену журі на безкоштовній основі наступне:

- до початку роботи журі, мінімум два виставкових каталоги;

- дві копії звіту журі (Palmares),

- запрошення на Банкет Palmares і на всі офіційні заходи виставки.

21. Члени журі мають право на компенсацію всіх транспортних витрат в і з їх місця проживання і місця проведення виставки. Члени журі самостійно вирішують, переїжджати поїздом або літаком при погодженні з оргкомітетом. Асистент журі не має права на таку компенсацію.

22. Організаційний комітет виставки надає кожному члену журі номер в готелі з ванною або душем і сніданком, за день до відкриття виставки і до закінчення виставки. Для журі по літературному класу надаються спеціальні умови, якщо їм необхідно прибути раніше. Члени журі розміщуються в готелі, наданим для них організаційним комітетом виставки. Якщо вони хочуть зупинитися в іншому місці, вони не мають права на компенсацію витрат на проживання.

23. Організаційний комітет виставки виплачує відповідну суму на добові витрати на період фактичного присутності; така оплата повинна бути проведена на першій формальної сесії журі. Асистент журі не має права на таку компенсацію. Журі забезпечують обідами під час їх засідань.

24. У своїй діяльності журі керується Генеральним і спеціальними регламентами ФІП, Регламентом виставки, «Положенням про філателістичні виставки» і «Положенням про колегію журі АсФУ».

25. Журі має право, виходячи з необхідності, переводити експонат з одного конкурсного класу в інший, не оцінювати експонат, який грубо порушує вимоги Регламенту ФІП, відповідні положення АсФУ, знижувати ранг медалі експоната отриманої на попередніх виставках, що на час проведення виставки не відповідає вимогам ФІП або експонується без оновлення багато років .

26. Члени журі та помічники членів журі, які працюють на виставці, а також їхні кровні родичі(батько, мати, дружина, чоловік, діти, рідні брати та сестри, дід, баба, онуки) та родичі чоловіка і дружини не допускаються до участі ні в одному конкурсному класі.

27. При проведенні міських, обласних філателістичних виставок кількість членів журі визначає організаційний комітет із залученням суддів не нижче першої категорії.

28. При проведенні регіональних філателістичних виставок кількість членів журі визначає організаційний комітет із залученням не менше двох суддів національної категорії.

29. При проведенні міжнародних та національних виставок залучаються судді міжнародної і національної категорії та судді першої категорії - кандидати на суддю національної категорії(стажери).

30. Оцінка експонатів проводиться на основі регламентів FIP и FEPA.

Розробка та значимість експоната

30

Знання, власні дослідження

35

Стан і рідкість

30

Презентація

5

Всього

100 пунктів

Для класу філателістичної літератури

Обробка змісту

40

Оригінальність, значення, глибина дослідження

40

Технічні аспекти

15

Презентація

5

Всього

100 пунктів

Для класу молодіжної філателіі(крім тематики)

Критерії

10-15 років

16-18 років

19-21 рік

Обробка

29

33

35

Знання

26

32

35

Матеріал

20

20

20

Презентація

25

15

10

Всього

100 пунктів

100 пунктів

100 пунктів

Для класу молодіжної філателіі(тематика)

Критерії

10-15 років

16-18 років

19-21 рік

Обробка

33

35

35

Знання

22

27

30

Матеріал

20

23

25

Презентація

25

15

10

Всього

100 пунктів

100 пунктів

100 пунктів

31. Пункти оцінки заносяться на бланк оцінки, затверджений Радою колегії журі АсФУ.

32. Медалі (дипломи в ранзі медалей) на Національних та міжнародних виставках присуджуються на основі кількості пунктів оцінки журі:

Класи традиційної філателії, історії пошти, тематичної філателії, аерофілателії та астрофілателії, сучасної української філателії, максимафілії, філателістичної літератури, відкритий класс, ревеню

Велика золота

95 +

Велика срібна

75 – 79

Золота

90 – 94

Срібна

70 – 74

Велика позолочена

85 – 89

Посріблена

65 – 69

Позолочена

80 – 84

Бронзова

60 – 64

Класс молодіжної філателії

Позолочена

90 +

Посріблена

60 – 69

Велика срібна

80 – 89

Бронзова

50 – 59

Срібна

70 – 79

33. Медалі (дипломи в ранзі медалей) на регіональних, обласних, міських виставках присуджуються на основі кількості пунктів оцінки журі:

Класи традиційної філателії, історії пошти, тематичної філателії, аерофілателії та астрофілателії, сучасної української філателії, максимафілії, філателістичної літератури, відкритий класс, ревеню

Золота

90 +

Срібна

70 – 74

Велика позолочена

85 – 89

Посріблена

65 – 69

Позолочена

80 – 84

Бронзова

60 – 65

Велика срібна

75 – 79

Класс молодіжної філателії

Позолочена

90 +

Посріблена

60 – 69

Велика срібна

80 – 89

Бронзова

50 – 59

Срібна

70 – 79

 

34. Експонат оцінений нижче бронзової медалі отримує від оргкомітету виставки диплом або довідку про участь.

35. Робота журі є конфіденційною, і всі члени журі повинні дотримуватися цього під час і після суддівства. Результати суддівства зберігаються в таємниці, поки не будуть оголошені організаційним комітетом виставки.

36. Заключний вердикт журі приймається відкритим голосуванням. Асистенти членів журі не мають права голосу. За однакової кількості голосів вирішальним є голос Голови журі. Остаточне рішення журі оформляється протоколом.

37. Після завершення роботи журі судді зустрічаються з експонентами біля виставкових стендів для роз’яснення результатів оцінки.

38. Голова журі виставки на завершення, після підписання протоколів, робить відповідний запис в посвідченнях членів колегії журі.

39. Всі члени журі за проведену роботу нагороджуються пам’ятними золотими медалями.

40. У необхідних випадках, Рада колегії журі має право рекомендувати Правлінню і Президенту АсФУ звертатись в ФІП з питанням допуску до здачі екзаменів на суддю міжнародної категорії. При цьому кандидату на екзамен необхідно мати сертифікат не нижче типу А-1 на знання англійської мови, власні експонати, які отримували великі позолочені або золоті медалі на виставках під егідою ФІП або ФЕПА і успішно здати в Україні письмовий екзамен (з докладним обгрунтуванням поставлених балів) з оцінкою п’яти конкурсних експонатів у своєму класі, які беруть участь у Національних філателістичних виставках.

41.Зміни до даного Положення можуть вноситись рішенням Ради колегії журі та затверджуватись Головою(Президентом) АсФУ.

42. Положення набирає чинності з 27 липня 2024 року

 

Обговорено

Суддями національної категорії.

27 липня 2024 року