9. Каталоги, виставки, річниці
1. Серед каталогів, що видаються німецькою мовою, найбільшою популярністю користуються каталог «Ліпся», що виходить в НДР, і каталог «Міхель», що випускається в ФРГ. «Міхель» завоював велику популярність серед європейських колекціонерів у період між першою і другою світовими війнами, але незабаром після 1945 р. поступився місцем деяким своїм конкурентам. Основна увага в каталозі «Міхель» приділяється точної класифікації та визначення поточних ринкових цін марок. Кілька інших принципів дотримуються видавці каталогу «Ліпсія». Поряд з ретельною класифікацією марок, їх розцінки трактуються по різному, проте з великою гідністю «Ліпсі» є докладна інформація не тільки про філателістичні аспекти маркок, але також і про її зміст. Це цілком відповідає сучасним вимогам колекціонування, прагненню надати філателії пізнавальне і виховне значення. Обидва каталогу - «Липсия» і «Міхель» дають репродукції всіх марок.
2. Найпопулярнішими філателістичними каталогами в країнах англійської мови є видання Стенлі Гіббонса в Англії і Скотта в США. Філателістична фірма Стенлі Гіббонса - одна з найстаріших у світі: якщо вірити «фірмовому» переказами, то ще в 1856 р. Едуард Стенлі Гібоні, будучи хлопчиком дев'яти з невеликим років і допомагаючи батькові, власникові аптеки, продавав одночасно поштові марки. Починаючи з кінця XIX століття каталоги цієї фірми видаються щорічно. Вони виходять в двох томах, один з яких охоплює країни Британської співдружності націй, а інший - всі інші держави світу. Враховуючи, що британські колонії дуже давно почали випускати поштові марки і що в минулому цих колоній було чимало, перший том каталога Стенлі Гіббонса, природно, був довгий час ширший другого. Втім, перший том користується в усьому світі значно більшою популярністю, тому що містить дуже детальний перелік незліченних різновидів марок, що випускалися, особливо в давній час, в країнах Британської імперії. Другим томом користуються переважно в країнах Британської співдружності.
Каталог Скотта, що виходить в Нью-Йорку, має кілька більш давні традиції, ніж Стенлі Гібоні, але розрахований в основному на американських колекціонерів. Він також видається в двох томах, причому перший том охоплює всі країни Америки і Британської співдружності націй, а другий - решта країн. Основи систематизації марок в каталозі Скотта також дещо відрізняються від загальноприйнятих, в ньому особливо виділені не тільки авіапоштові, а й так звані напівпочтові марки (semipostals), до яких механічно відносяться всі марки з доплатою на різні цілі, крім поштового збору. Правда, коли в Польщі після зміни в 1952 р. поштових тарифів, що виходили деякий час марки з номіналом 45 +15 грошів, де обидві цифри означали поштовий збір, каталог Скотта автоматично відніс їх до категорії напівпочтових, що було неправильно. Каталоги Стенлі Гіббонса і Скотта не репродукують всіх марок, відтворюючи за допомогою кліше тільки 1-2 марки з більш великих серій.
3. Видаваний в Швейцарії каталог поштових марок Цумштейна завоював величезну популярність серед європейських колекціонерів, частково витіснивши каталог Міхеяля. «Цумштейн» виходить в Берні з початку 20-х років. Він присвячений виключно маркам європейських країн, відрізняється чіткою систематизацією, досить докладний і вказує поточні ринкові ціни марок. Завдяки цьому розцінки в ньому часто трактуються як реальна вартість даної марки при угодах, що укладаються не тільки між окремими філателістами, але і між великими фірмами.
4. Французький каталог фірми «Івер і Тельє» також належить до числа найстаріших, він виходить регулярно з кінця минулого століття. Цей каталог популярний в країнах, традиційно пов'язаних з французькою культурою та мовою. Виходить у трьох томах: перший з них раніше був присвячений Франції та її колоній, а нині - Франції і так званим «асоційованим» з нею країнам, другий - іншим європейським державам, а третій - заморським країнам. Цей каталог, подібно каталогу Міхеля, втратив в деякій мірі свою популярність, головним чином тому, що він поступається іншим щодо точності наведених даних і цін. Каталог «Івер і Тельє» не відтворює всіх марок, обмежуючись репродукцією лише частини більш великих серій.
5. Перша філателістична виставка в Польщі відбулася в 1919 р. у Варшаві. Експонувалися на ній філателістичні матеріали, виставка була дуже скромною, але залишила глибокий слід завдяки випуску спеціальних марок з надпечаткою «Polska Wysta-wa Marek» (Польська виставка марок) і зазначенням вартості доплати до номіналу - 5 пфенігів. Доплата призначалася для Білого Хреста (допомога жертвам війни). Було випущено 10 марок з надпечаткою першої виставки: п'ять зубцових і п'ять беззубцових; вони вийшли великим накладом, тому і сьогодні доступні багатьом колекціонерам. Загальнопольські філателістичні виставки відбулися також в 1928 р. у Варшаві, в 1933 р. в Торуні, в 1939 р. у Варшаві і в 1955 р. в Познані, а перша міжнародна виставка марок в Польщі проводилася в 1934 р. в Катовіцах.
6. В СРСР журнал, присвячений філателії, почав виходити дуже давно - в 1922 р. До 1927 р. він був присвячений виключно поштовим маркам, а згодом також і іншим областям колекціонування, і змінив свою назву з «Советского філателіста» на «Радянський колекціонер». У 1932 р. журнал перестав видаватися. Новий філателістичний журнал виходить з 1966 р. і називається «Філателія СРСР».
7. Міжнародна філателістична виставка, що відбулася в 1964 р. в Парижі, - це одне з найбільших заходів цього роду - називалася PHILATEC (ФІЛАТЕК). З цієї нагоди французька пошта випустила спеціальні марки. Ще до відкриття виставки вийшли чотири марки з репродукціями старовинних марок і купонами, на яких були відтворені назва і емблема майбутньої виставки. В період роботи виставки була випущена невеликим тиражем спеціальна марка із зображенням кінного гінця і поштового ракети також з пам'ятним купоном.
8. У більшості країн перші марки побачили світ у середині минулого століття, а тому багато країн недавно відзначали столітню річницю емісії першої марки. Численні ювілейні серії, випущені з цієї нагоди, відтворювали першу, найстарішу марку даної країни. Такі марки та серії вийшли, зокрема, у Франції та ФРН (1949 р.), в Австрії (1950 р.), у Фінляндії (1956 р.), в Польщі і на Мальті (1960 р.), в Греції (1961 р.). Багато видань з репродукцією першої марки вийшло в колишніх англійських колоніях і латино-американських країнах, наприклад в Чилі. Велике число таких емісій викликало інтерес у багатьох колекціонерів до теми, або вірніше мотиву, «марка на марці». Це відноситься не тільки до репродукції першої, найстарішої марки даної країни, а й до інших марок. У Польщі, наприклад, з нагоди сторіччя поштової марки вийшла серія, відтворювальна п'ять різних марок, від найпершої до випущеної в 1957 р. Пошта Монако, де до сторіччя першої марки залишається ще чимало часу, видала спеціальні емісії, присвячені сторіччю марок Неаполя, Романьї та Сардинії.
9. У 1947 р. відзначалося сторіччя перших американських марок, і з цієї нагоди в Нью-Йорку відбулася філателістична виставка під назвою CIPEX (ЦІПЕКС). У свою чергу в ознаменування цієї виставки Монако видало серію з шести пам'ятних марок, що зображали острів Манхаттан і Статую свободи, будівля головного поштамту в Нью-Йорку і т. д. На одній з марок був показаний, зокрема, президент Франклін Д. Рузвельт, захоплений філателіст, зі своїми альбомами марок.
10. У 1949 р. всі країни - члени Всесвітнього поштового союзу (ВПС) відповідно до рішення цієї організації відзначили її 75-річну річницю емісіями ювілейних марок. Видань цього роду було багато, причому часто повторюваних сюжетів став пам'ятник ВПС в Берні (Швейцарія), що зображає земну кулю, оперезаний стрічкою з листів. У Польщі з нагоди 75-річчя ВПС вийшла серія з трьох марок з малюнками поштового диліжанса, морського судна і літака на тлі карти світу. Емісії з нагоди ювілею ВПС були деякі час привабливою темою для колекціонерів, але зважаючи на деякій графічній монотонності, особливо в порівнянні з наступними виданнями, їх успіх був короткочасним. У 1965 р. відзначалося сторіччя існування Міжнародного союзу електрозв'язку (МСЕ), до якого теж були приурочені в усьому світі випуски ювілейних марок.