7. Що означає ця емблема?
1. Відтворений тут знак називається «тугра». Він зображувався на перших поштових марках Туреччини в якості головного мотиву, а взагалі ставився на турецьких марках аж до першої світової війни. Тугра - державний герб, а також відбиток султанського друку, що вживалася при відправленні вихідної кореспонденції. З часом тугра стала символом не тільки султанських листів, але і всіх інших поштових відправлень, які підлягали доставці адресатам, не піддаючись огляду або знищення самовільними чиновниками. Знаком, що відносили листи або інші поштові відправлення до цієї категорії, служила в султанській Туреччині поштова марка, тому знак тугри і був перенесений на неї. Саудівська Аравія, яка під час першої світової війни відокремилася від Туреччини, користувалася знаком тугри на марках аж до 40-х років XX ст.
2. Знак у вигляді асиметричної зірки поруч з мініатюрним зображенням земної кулі (ще недавно вельми популярний, а нині майже забутий) символізував Всесвітню виставку в Брюсселі 1958 р. це було перше підприємство такого роду, що носило справді універсальний характер. У виставці крім розвинених капіталістичних країн взяли участь також соціалістичні і багато що розвиваються. Наведений приклад відноситься до однієї з поштових марок Бразилії.
3. Знак у вигляді двох схрещених мечів опинився на одній з п'яти марок НДР в серії, що вийшла в 1960 р. з нагоди 250-річчя державної порцелянової мануфактури в Мейсене. Ця емблема, що була гербом Саксонії протягом 250 років, використовується для маркування виробів з мейсенского порцеляни, що вважається найстарішим і найкрасивішим у Європі. Створення фарфорового виробництва в Мейсене пов'язано з ім'ям Августа II Сильного, тодішнього саксонського курфюрста і польського короля.
4. Знак у вигляді двох схрещених стрілок і буква «В» в зубчастому колі, зображені на чехословацької поштовій марці із серії 1959 р., - емблема Міжнародного ярмарку в Брно. Цей ярмарок має спеціалізований характер, на ній демонструються головним чином машини, промислове устаткування і засоби транспорту.
5. Стилізовані літери «FIR» і зображений над ними факел - емблема Міжнародної федерації учасників Опору (ФУО); повна французька назва цієї організації: «Federation Internationale des Re-sistants, des Victimes et des Prisonniers du Fascisme» (Міжнародна федерація учасників Опору, жертв і в'язнів фашизму). Відтворений символ взято з угорської поштової марки, випущеної в 1961 р. з нагоди десятиліття ФУО .
6. Зображення земної кулі, оточеного п'ятьма пелюстками, взято з кубинської поштової марки, що вийшла в 1962 р. з нагоди VIII Всесвітнього фестивалю молоді і студентів у Гельсінкі. Цей символ є загальноприйнятою емблемою фестивалю, проте він з'явився вперше під час V фестивалю у Варшаві в 1955 р., а на марках вперше був зображений два роки по тому в зв'язку з VI фестивалем в Москві.
7. Крило Меркурія, покровителя торгівлі і промисловості, у поєднанні з буквою «Р» - першою літерою міста Познань - є широко відомою емблемою, знайомої навіть тим, хто ніколи не бував на Познаньскої ярмарку. Відтворена нами емблема зображена на марці, випущеній в 1961 р. в ознаменування 30-річчя Міжнародної Познанської ярмарки.
8. Виразний, стисле графічне поєднання букви «Е» з швейцарським хрестом стало емблемою відкритої осені 1963 р. Швейцарської національної виставки в Лозанні. Емблема відтворюється з однією з трьох марок, які пошта Швейцарії випустила з цієї нагоди. Зазначений символ - як, втім, і сама виставка - не користувався особливою популярністю, але в пресі, присвяченій графіці, його часто наводять як зразка стисненого поєднання двох різних елементів - літери «Е» (від слова «Expo») і знака хреста, запозиченого з державного герба.
9. Ця емблема відтворюється з однією з шести польських марок, виданих з нагоди Міжнародного року спокійного сонця (МГСС 1964-1965 рр..) - Великого наукового заходу, проведеного астрофізиками, астрономами і ученими інших спеціальностей багатьох країн в період так званого мінімуму сонячних плям. Для популяризації цього заходу Всесвітній поштовий союз рекомендував національним поштовим відомствам випуск спеціальних марок з емблемою МГСС. Це принесло, зрозуміло, багаті філателістичні плоди, подібно проведеним раніше міжнародних акцій по боротьбі з малярією, голодом і у зв'язку з 100-річчям виникнення Червоного Хреста.
10. Цей досить умовний малюнок моста запозичений з герба і служив для популяризації міста, який своїм розвитком зобов'язаний саме мосту - міста Інсбрук в Австрії (слово «Інсбрук» означає «міст на річці Інн»). Під час Зимових Олімпійських ігор в Інсбруку в 1964 р. батьки міста доклали немало зусиль, щоб популяризувати емблему цих ігор - п'ять олімпійських кілець і знак моста. Віддаючи належне цим зусиллям, ми привели цей міст в якості загадки на прикладі поштової марки з радянської олімпійської серії.