10. У поштових марок також є свої святкові дати
1. Пропозиція відзначати День поштової марки було вперше висунуто на XI Конгресі Міжнародної федерації філателії (ФІП), який відбувся в Люксембурзі в 1935 р. Рекомендації цієї федерації, яка об'єднує добровільні спілки та асоціації філателістів різних країн, аж ніяк не були обов'язковими для поштових відомств. Тому до другої світової війни спеціальні емісії, присвячені Дню поштової марки, з'явилися лише у восьми країнах. До 1950 р. марки, що відзначають цю дату, були випущені вже в 15 країнах, а в даний час число держав, що видали цього роду марки, досягло 40.
2. Рішення рекомендувати національним поштовим відомствам популяризувати Міжнародний тиждень листа було прийнято на Всесвітньому поштовому конгресі, що проходив в 1957 р. в столиці Канади Оттаві. Була запропонована навіть орієнтовна дата - перша декада жовтня, що збігається з датою створення Всесвітнього поштового союзу (9 жовтня 1874 р.) В основному поштові відомства всіх країн популяризують Тиждень листа в якості заходу, що сприяє кращому міжнародному взаєморозумінню та зближенню, проте не скрізь з цієї нагоди випускаються спеціальні пам'ятні марки.
3. Перша польська емісія, пов'язана з цією датою, побачила світ у жовтні 1956 р.: це був блок, виданий в ознаменування Дня поштової марки Польщі та Угорщини. Ілюстрація на блоці зображує обриси рояля, силуети двох композиторів - Шопена і Ліста, а також нотний приклад з «Революційного етюду» Шопена. Одночасно в Угорщині вийшли дві марки з портретами обох композиторів.
4. У 1960 р. польська пошта урочисто відзначала сторіччя першої польської поштової марки, яка вийшла в 1860 р. на території, що входила до складу царської Росії. З цієї нагоди відбулася велика міжнародна виставка марок, і була випущена пам'ятна серія, причому на одній з марок цієї серії відтворена перша польська марка з малюнком двоголового царського орла. Ця марка з номіналом 40 грошів вийшла в 1960 р. вдруге, цього разу з надпечаткою «Dzieri Znaczka 1960» (День поштової марки 1960). Сьогодні марка з цією надпечаткою зустрічається рідше звичайної.
5. У 1961 р. Польські емісії, приурочені до Дня поштової марки і щорічно видаються в жовтні, починаючи з 1956 р., в перший час не відрізнялися єдністю стилю чи характеру. Певний стиль був введений в 1961 р., коли до Дня поштової марки (і відзначається одночасно 40-річчю Поштового музею у Вроцлаві) була випущена марка з репродукцією картини Яна Хелміньського «Поштова коляска». Малюнок зображує двоколісну кінну підводу, якою користувалася пошта в XIX столітті. Роком пізніше до Дня поштової марки вийшла мініатюра з репродукцією картини Антонія Каменськийго «Рішучий момент», зображувала даму, що опускає в поштову скриньку листа явно важливого змісту. У 1963 р. була видана марка з репродукцією картини «Любовний лист» Владислава Чахурского, в 1964 р. - з репродукцією картини «Диліжанс» Юзефа Бродівського і т. д.
6. З 1958 р. пошта Іспанії порівняно давно почала видавати емісії, пов'язані з Днем поштової марки. Тривалий час вони з'являлися до 9 жовтня і відрізнялися різноманітної тематики. Лише з 1956 р., коли до Дня поштової марки з'явилася мініатюра із зображенням архангела Гавриїла - фрагмента картини Анджеліко, репродукції творів великих художників стали постійною темою цих марок. У 1958 р. емісії, приурочені до Дня поштової марки, були перенесені на березень, і замість одиночних марок пошта почала випускати великі серії, що користуються популярністю серед філателістів. Так, в 1958 р. вийшли 10 марок з репродукціями картин Гойї, в 1959 р. стільки ж марок з репродукціями творів Мурільо, в 1961 р. - марки з репродукціями картин Ель Греко і т. д.
7. До Дня поштової марки в 1959 р. у Франції вийшла марка із зображенням літака на тлі нічного неба і освітлених злітно-посадкових доріжок аеродрому з написом «Service aeropostal de nuit» (Нічна служба авіапошти). Дана емісія була особливо доречною, оскільки Франція - одна з країн, в яких нічні польоти поштових літаків були введені ще напередодні другої світової війни. У 1964 р. відзначалося 25-річчя цієї служби, в ознаменування чого пошта випустила марку з таким же малюнком, але в кілька змінених кольорах, з новим номіналом (не в старих, а вже в нових франках) і з припискою «25 Anniversaire» ( 25-річчя).
8. У Бельгії до Дня поштової марки в 1960 р. пошта випустила мініатюру із зображенням графині Александріни фон Таксіс, відтвореним з гобелена, що знаходиться в палаці родини Турн-і-Таксіс в Регенсбурзі (ФРН). Сім'я Таксис, що веде своє походження від італійця Франческо Тассіс, зробила блискучу кар'єру в якості організаторів пошти, спершу королівської, а потім і загальної, в більшості країн Європи. Присвоєння графського титулу та прізвища Турн-і-Таксіс було лише частиною почестей, наданих справним поштмейстера європейськими монархами. У XVIII столітті і першій половині XIX століття, коли стали виникати князівські та королівські, а потім і державні пошти, монополія цієї сім'ї почала хилитися до заходу, однак її пошта проіснувала аж до 1866 р., тобто до кінця австро-прусської війни. В 1852-1866 рр.. пошта Турн-і-Так-сис випускала навіть власні поштові марки для двох районів Німеччини, які вона обслуговувала.
9. Перші марки, приурочені до Міжнародної тижня листа, вийшли в СРСР в кінці вересня 1957 Малюнок двох однакових марок з номіналом 40 і 60 копійок зображує голуба з листом в дзьобі на тлі півкуль Землі. Наступні марки з цієї нагоди з'явилися в 1959 р. з зображенням жінки-листоноші, а в 1960 р. - з малюнком руки, підписує адреса на конверті на тлі карти світу.
10. В Японії емісія великоформатної марки з репродукцією старовинного твори живопису, найчастіше портрета, проводиться щорічно в ознаменування відзначається в цій країні Тижня філателії. Вперше спеціальну марку з цього приводу видали в 1948 р. На ній була репродукована картина Моронобу Хісікава «Красива жінка, озирається назад». Подібна ж марка вийшла в наступному році, після чого такі емісії були тимчасово припинені. Вони відновилися лише в 1955 р., коли в ознаменування 150-річчя від дня смерті художника Китагава Утамаро до Тижня філателії випустили марку з репродукцією його картини «Дівчина, яка розглядає скляну іграшку». Величезний інтерес філателістів спонукав японську пошту видати до Тижня філателії в наступному році подібну ж марку великого формату, на цей раз з репродукцією картини художника Дзюробей Сяраку «Портрет актора Ічіка-ва Ебізо». У 1957 р. вийшла репродукція картини Судзукі Харунобу «Дівчина, відбиваються м'яч», а в 1958 р. - репродукція барвистою гравюри на дереві художника Торіі Кіенага «Жінка з парасолькою, що повертається з лазні». З тих пір подібні емісії з'являються щорічно і користуються незмінним успіхом серед філателістів та любителів своєрідного японського мистецтва.