Анонси випусків

- Анонс найближчих випусків

Каталог "Козацька пошта" (конверти 2012-2013)

Каталог Каталог

В 2012 році минало 20 років з часу спуску на воду та першого морського походу козацької чайки «Пресвята Покрова», збудованої у Львові козаками Товариства «КІШ». Будучи учасником одного з походів (2009 р.) та маючи деякий досвід у виготовленні художніх конвертів та марок-віньєток (робив на замовлення української скаутської організації «ПЛАСТ»), я вирішив виготовити пам'ятні конверти та марки з цієї нагоди. Знаючи про існування непоштових видань «Пластової пошти», «Підпільної пошти України» та ін., я вирішив назвати цей проект «КОЗАЦЬКА ПОШТА».

Першими конвертом, маркою та поштовою карткою, що пройшли поштове відправлення стали Великодні комплекти, якими я привітав з Воскресінням Христовим своїх близьких та друзів. Цей день - 16 квітня 2012 року - я вважаю днем народження «Козацької пошти». Наступним кроком став «титульний» конверт і марка «Козаки пишуть листа ...» з репродукцією картини І. Рєпіна «Запорожці пишуть листа турецькому султану», а назва «Козаки пишуть листа..» - взяв за гасло в роботі «Козацької пошти». А далі пішла робота, освоєння філателістичної науки, правил поштового оформлення, пошук інформації для наступних сюжетів... Планував роботи присвячувати козацькій тематиці, але довелося приділяти увагу різним темам, подіям, датам та особистостям, які заслуговують на відображення в філателістичних виданнях. За 2 роки діяльності видано 250 конвертів, майже 100 поштових (листовних) карток та мароквіньєток, розроблено та використано в оформленні більше 50 художніх штемпелів та ін. Зараз закінчую роботу над каталогізацією, і найближчим часом вийде повний каталог видань «Козацької пошти».

Плани на майбутнє великі. По переду багато подій, які потрібно відображати в філателістичних виданнях, зафіксувавши їх в історії до того, як їх опрацюють» офіційні історики.