Анонси випусків

- Анонс найближчих випусків

Каталог поштових марок, конвертів та карток України (1918-2008). Divary 2009

Каталог поштових марок, конвертів та карток України (1918-2008). Divary 2009 Каталог поштових марок, конвертів та карток України (1918-2008). Divary 2009

Це видання каталогу почтових марок України містить опис всіх марок, які випускались в нашій країні впродовж 1918 - 2008 pp. у маркованих аркушах та блоках, а також конвертів та карток з стандартною та оригінальною за малюнком маркою. Опис марок, блоків, спеціальних малих аркушів, конвертів та листівок подасться в хронологічній послідовності випуску знаків поштової оплати в обіг. Місце серії в каталозі визначається за датою введення в обіг тієї з ЇЇ марок, що вийшла найраніше з поміж усіх інших у цій серії.

Перед назвою подасться офіційна дата випуску в обіг. Серія, шо складається з марок, які різняться за датами введення в обіг подаються з конкретними датами окремо для кожної марки в серії.

Після назви зазначені спосіб друку, вид і особливості паперу, вживаного для друкування відповідного поштового випуску; вид і розмір зубцІвки; кількість марок в аркуші.

При наявності особливостей розміщення марок в аркуші (зчіпки, наявність купонів ) повідомляється і зазначається в опису марок. Подаються розміри блоків та спеціальних малих аркушів. Далі подано тираж відповідного поштового випуску. Опис марки чи блоку складається з порядкового числа, номіналу з зазначенням грошової одиниці та кольору. Кольори марок, що сприймаються при звичайному освітленні, подаються за каталогом "Michel". При наявності на малюнку більше трьох кольорів, вживається термін "багатоколірна". Дня позначення різновидів марок і блоків використовуються малі літери українського алфавіту.

На завершення опису подані ціни у гривнях. Зазначено їх: на неуживані марки, блоки та спеціальні малі аркуші (перше число): на погашені примірники (друге число); на вживані конверти з погашеними марками {трете число). Ціна на конверти та картки подані тільки на неуживані примірники. На момент друкування каталогу обмінний курс гривні по відношенню до долара США становив 1$ = 8.5 грн., до евро - 1€ = 10,5 грн.