Анонси випусків

- Анонс найближчих випусків

«Фестиваль червеного вина»

«Фестиваль червеного вина» «Фестиваль червеного вина»

На шпальтах «Поштового вісника» з кінця минулого року триває жвава дискусія щодо тематичного колекціонування марок. За двадцять два роки незалежності українська пошта спромоглась випустити без малого півтори тисячі чудових марок найрізноманітніших сюжетів і тем. Не хочу сперечатись з автором статті про орнітофілію (ПВ №1 ц.р.), але, розуміючи його бажання бачити більше марок, присвячених птахам, не слід забувати, що існує безліч інших тем, які не менш цікаві та мають своїх прихильників.

Сьогодні хочу поділитись з друзями по захопленню, ось чим. У самому розпалі зимові свята. Зустріли Новий рік, Різдво, приємних подій було вдосталь. Пригадаю ще одне свято, на якому побував я 12-го січня в Мукачеві, фестиваль червеного вина.

Вино є незмінним атрибутом нашого життя. Всі знають, що людство в продовж декількох тисячоліть споживає цей напій, щоразу, відкриваючи його, вдосконалює, знаходячи нові смакові відтінки. Вина не тільки приємні на смак, не тільки веселять, вина тонізують та бадьорять. Цей благородний напій, який пройшов випробування часом, при помірному вживанні, зокрема червоного вина, позитивно впливає на стан здоров’я людини: зміцнює імунну систему, «чистить» судини, захищає від атеросклерозу, покращує обмін речовин, запобігає розвитку серцево-судинних та онкологічних захворювань. Це справжній еліксир молодості та краси.

Ще у 2009-у році УДППЗ «Укрпошта» розпочало випуск досить цікавої серії поштових марок, присвячених виноградарству та виноробству в Україні. В колекції вітчизняних збирачів вже п’ять таких марок, що були випущені в подальшому. Ну чим не окрема тема! До речі, виноград та вина зустрічаються на марках Угорщини, Молдови, Франції і не тільки. Я знайомий з двома філателістами, для яких ця тема стала основною. Гарні, яскраві мініатюри знайомлять нас з виноробними регіонами України. Одна з марок, присвячена Закарпаттю…

Все це пригадалось мені, коли під’їжджав недільним ранком до Мукачева. Нас зустріла сонячна, тепла погода. Ароматний димок смажених шашликів та ковбасок, кислувато сирний дух бринзи і родзинка дійства, на диво приємний букет винних пахощів. У центральній частині міста, від площі Миру до бібліотеки ім. Духновича, розташувалось коло півтори сотні виноробів, які рясно заставили, відведені їм столи  своїми дивонапоями. Бочечки, корчаги, пляшки найрізноманітніших форм милували око, а терпкі, пряні, ягідні запахи лоскотали ніс і навіювали неабиякий апетит.

Винна карта задовольнила б будь-якого гурмана. Міцні напої: грушева, черешнева, айвова паленка, сливовиця. Солодкі вина, малинові, смородинові, вишневі настойки. Вина міцні, десертні, напівсолодкі, мускати. Але це не головні дійові особи фестивалю. Червоне молоде вино – перлина свята.

Фестиваль домашнього червоного вина давно став візитною карткою Закарпаття. З 1996 року він проходить в Мукачево на старий Новий рік. Це саме той час, коли вино останнього врожаю настоялось і «нагуляло» свої найкращі властивості та смакові якості.

Продегустували вина, відкуштували соковитого шашличка, скупились. А головне, приємно і весело провели час. «Червене вино» це ще й справжнє народне свято з колядками та рядженими.

Хочу завершити статтю словами поета Омара Хайяма: «Вино це крила закоханих, це троянда і блиск на щоках коханої»…