Анонси випусків

- Анонс найближчих випусків

Німецька пошта продає духмяні марки

Німецька пошта продає духмяні маркиЯкщо ви отримали листівку з Німеччини, не дивуйтеся, якщо відчуєте незвичний фруктовий запах. У Берліні вперше надрукували духмяні поштові марки. Яблуко, полуниця, чорниця та лимон – тепер німці можуть обирати марки з такими ароматами для своїх поштових повідомлень.

Агнес Шольтес, працівниця поштового відділення в Бонні, розповідає, що нові марки викликали неабияку зацікавленість: «Люди дуже часто купують ці марки. В основному покупців приваблює їхній дизайн, а я їм ще розповідаю, як можна, потерши поверхню марки, відчути її аромат».

Доплата за аромат

Ідея надрукувати духмяні марки належить Німецькій пошті та Міністерству фінансів, яке щороку традиційно видає нові поштові марки з метою зібрати кошти на благодійність. Кожна ароматна марка коштує дорожче, ніж звичайна на 20 - 55 центів. Ці гроші будуть використані для соціальних проектів або на потреби доброчинних організацій.

Нові марки виготовила Державна друкарня Німеччини. Джесіка Беренс, представниця друкарні, пояснила, що запах виробляється завдяки спеціальному прозорому лаку з мікроскопічними ароматними капсулами, яким покрита марка. Таку технологію використовують у друкарні вперше. За словами Джесіки Беренс, у Німеччині планують продати близько 32 мільйонів ароматних марок.

Філателісти застерігають

Однак філателісти доволі скептично відреагували на цю інновацію. Аромат може поширитися в альбомах й на інші марки, стверджують колекціонери на інтернет-форумах.

«Люди, що збирають марки, приходять на пошту регулярно. Вони знають про всі новинки і спеціально запитують про ароматні марки, щоб поповнити ними свої колекції. Однак багато з них стурбовані тим, що вони можуть зіпсуватися з часом через спеціальні хімічні речовини на поверхні, тож запитують, чи будуть надруковані такі ж марки, але без запаху», - розповідає Агнес Шольтес. Утім, незважаючи на сподівання філателістів, Державна друкарня не випускатиме ці ж марки без аромату.

Автор: Світлана Шимко