Анонси випусків

- Анонс найближчих випусків

Помилка, яку виявили через 50 років

Помилка, яку виявили через 50 років Помилка, яку виявили через 50 років

В жовтні цього року літня токійська Олімпіада справляє ювілей. 50 років минуло, як вперше на Азіатському континенті, поблизу затухшого вулкана Фудзіяма, відбулась грандіозна спортивна феєрія, участь в якій серед 5 140 спортсменів з 93 держав світу приймали і наші атлети. Українські спортсмени досягли в Японії неабияких успіхів. 11 посланників України з 35, що входили до складу збірної СРСР, стали чемпіонами в особистих і командних змаганнях. Усього ж вони завоювали 32 медалі – 13 золотих, 12 срібних і 7 бронзових. Були серед переможців і львів’яни.

Справжнім героєм легкоатлетичних баталій став Валерій Брумель. Наш «космічний» стрибун на той час вже переїхав до Москви, та починав він свій спортивний шлях та сходження на Олімп в так званій «лісовій» школі Дмитра Оббаріуса у Львівському інституті фізичної культури. Зі Львова в 1960 році він поїхав на свою першу Олімпіаду до Риму, де у запеклому протистоянні виборов срібну медаль.

В Токіо Брумель приїхав фаворитом, світовим рекордсменом, чемпіоном Європи. І хоча боротьба в секторі протікала вкрай важко і напружено, Валерій,  «людина-ракета», як охрестили його в Америці, був знов попереду і вкотре переміг, довівши, що недарма в 1961, 1962, 1963 роках визнавався найкращим спортсменом планети і отримав найвищу спортивну нагороду «Золоту каравелу Колумба».

Все це миттєво пригадалось, коли побачив серію марок, що Міністерство зв’язку СРСР випустило напередодні олімпійських ігор в 1964 році.

На марці номіналом 6 коп., що була виконана за світлиною, художники П.Бендель і І. Шаненков зобразили стрибуна в момент переходу через планку. В спортсмені легко впізнати Валерія Брумеля, його знаменитий «перекидний» кувирок, зігнуту в зап’ясті руку. Але, щось в малюнку не так. Ще раз уважно придивляюсь до деталей зображення. Все ясно, помилка. 50 років марці і тільки зараз я помітив технічну помилку авторів. Художники не знали, що свої «перекидні» чудо стрибки спортсмен виконував, відштовхуючись лівою ногою. То ж над планкою має бути зігнута в коліні ліва нога, а в зап’ясті права рука. Отже, на марці дзеркальне відображення. Цікаво, що малюнок на конверті виконано правильно.