Анонси випусків

- Анонс найближчих випусків

Українські лижі святкують ювілей

Українські лижі святкують ювілей Українські лижі святкують ювілей

Минулорічний календар був насичений ювілейними подіями для спортивної Галичини: 120 років українському «Соколу» та українському футболу, 100 років водному поло та Шевченківському здвигу, 120 років львівському шаховому клубу, 75 років тов. «Динамо».

На завершення, в грудні свого ювілею дочекались лижники. Це знаменно, адже 2014 рік розпочався з блискучої перемоги українських дівчат в біатлонній естафеті на олімпійських іграх.

Активісти львівського філателістичного товариства не залишились осторонь жодної з цих подій і клубний конверт, присвячений українському лещетарству (лижний спорт), тому приклад.

Українські лижі святкують ювілей

Лещетарство у Львові почало культивуватися на початку минулого століття.  Місто Лева стало епіцентром цього зимового виду спорту. В період з 1907-1910 рр. активно діють лижники Карпатського Нартярського Товариства. Вони зробили перші кроки до створення «змагових пристанків» у Татрах та Карпатах. В 2010-2014рр. виникають перші лижні секції, утримувані львівськими клубами «Чарні» та «Погонь». Починаючи з 1909 року стали традиційні перегони довкола Львова, засновані І.Боберським, П.Франком та С,Гайдучком.

Українські лижі святкують ювілей Українські лижі святкують ювілей

Однак масового розвитку українське лещетарство набуло після 1920 року, коли поважно розвинулись секції українського «Соколу» та товариства «Україна». 9 грудня 1924 року було засновано Карпатський Лещетарський Клуб. Ця дата рахується днем народження українського лижнярства.

Василій Прухницький Львів (історичну довідку надала п. О.Вацеба)