Анонси випусків

- Анонс найближчих випусків

Він бачив майбутнє і воно було казковим

Він бачив майбутнє і воно було казковим Він бачив майбутнє і воно було казковим

Активістами львівського товариства філателістів на честь 150-річчя з дня народження І.Липи проведено клубне спецпогашення, випущено пам’ятний конверт та власну марку.

24 лютого 1865 року народився Іван Левкович Липа, український громадський і політичний діяч, письменник казкар. Він був співзасновником товариства «Братство тарасівців», комісаром Одеси (1917), членом ЦК Української партії соціалістів-самостійників, міністром віросповідань УНР (1919).

Лікар за фахом, І.Л.Липа через свої погляди щодо національного визвольного руху українського народу на протязі всього свого життя переслідувався монархічною російською владою, а пізніше польською поліцією. У період Української Народної Республіки керував управлінням культури та віровизнання в уряді. Був членом Української Народної Ради та Ради Республіки.  Входив до складу комісії з підготовки Конституції УНР, деякий час був міністром охорони здоров’я в Уряді Української Народної Республіки в екзилі.

Останні роки життя Іван Липа провів у Винниках, передмісті Львова, де займався лікарською практикою та письменництвом. Саме у Винниках були написані його «золоті» казки та новели, виткані, як писав його син Юрій, ніби «блакитним цвітом». І.Липа бачив і вірив у світле майбутнє вільної незалежної України.

В листопаді 1923 році Липи не стало та спогад про щирого казкаря-патріота продовжує жити в серцях сучасних українців.

 

Як Майданом крокував,

Казкар Липа пригадався,

Ворон на старім дубі

Свіжой кров"ю напувався.


І лилася тая кров,

Сухі корені зрошая.

І земля від крові той

Заряснілася врожаєм.


Хто ти ворон, дуб, земля,

Чи та кров, що всіх збудила?

Бог все бачить і щодня

В боротьбі зростає сила.

Василь Прухницький, Львів