Анонси випусків

- Анонс найближчих випусків

Регламент XX Національної філателістичної виставки з міжнародною участю «Укрфілексп 2022», присвяченої 30-річчю сучасних українських поштових марок

1. Загальні положення

1.1 Організаторами виставки є: Акціонерне товариство «Укрпошта», Асоціація філателістів України, Київське товариство АсФУ.

1.2 Виставка відбудеться з 25 по 29 травня 2022 року за адресою:  вул.  Хрещатик, 22, м. Київ, актова зала головпоштамту.

1.3. Оргкомітет виставки знаходиться за адресою: АТ «Укрпошта», вул. Хрещатик, 22, Київ, Україна, 01001.

1.4. Спонсорську та меценатську допомогу у проведенні виставки можуть надавати будь-які установи, організації, господарські формування усіх форм власності, а  також меценати, які готові сприяти формуванню позитивного іміджу України в світі через популяризацію філателії.

1.5. Виняткове право на використання логотипу виставки та виготовлення будь-якої рекламної продукції, присвяченої виставці, належить Оргкомітету.

1.6. Статус виставки: Національна з міжнародною участю.

1.7. При підготовці та проведенні виставки «Укрфілексп 2022» Оргкомітет керується Регламентом даної виставки.

 

2. Умови участі у виставці

2.1. Учасниками виставки (далі - експоненти) можуть бути тільки члени АсФУ (для українських експонентів), які мають відповідні експонати та визнають цей Регламент, а також на запрошення Виставкового комітету - члени іноземних товариств філателістів.

2.2. Участь у виставці безкоштовна для всіх учасників.

2.3. До участі у виставці допускається не більше 2 (двох) експонатів від одного учасника.

2.4. На виставку приймаються експонати, котрі протягом останніх п'яти років були нагороджені не нижче великої срібної медалі на Регіональних (під егідою АсФУ), Національних або міжнародних виставках. За відповідність експоната відповідальність несе голова обласного товариства АсФУ або Комісар виставки, у разі якщо експонати надійшли від іноземних філателістів.

2.5. На виставку у конкурсні класи не приймаються експонати, котрі на попередніх міжнародних виставках ФІП і ФЕПА отримали Гран-прі або Золотi, Великі Золоті медалі, а також Гран-прі Національних виставок.

2.6. На виставку в чемпіонський клас приймаються експонати, якi мають Гран-прі Національної виставки, Золоті і Великі Золоті медалі виставок ФІП і ФЕПА.

2.7. Не дозволяється в експонатах використання філателістичного матеріалу невизнаних держав, державних утворень та тимчасово окупованих територій ОРДЛО, а також філателістичного матеріалу Російської Федерації, присвяченого тематиці АР Крим, без належного зазначення на ньому, що це зразки, які є проявами гібридної війни держави-агресора та спробами легалізації незаконної анексії частини території суверенної України, а також експонати, що містять зображення вождів та символіку тоталітарних режимів, заборонену українським законодавством.

2.8. У виставці, за рішенням Оргкомітету, можуть брати участь досі невідомі претенденти, чиї власні експонати будуть демонструватися вперше. Умовою участі є наявність письмового висновку комісара виставки про їх відповідність вимогам Регламенту.

 

3. Класифікація експонатів по конкурсним класам

На виставці будуть демонструватися та оцінюватися експонати у таких конкурсних класах:

3.1. Традиційна філателія.

3.2. Маркофілія (поштова історія).

3.3. Тематична і мотивна філателія.

3.4. Аерофілателія і астрофілателія.

3.5. Юнацька філателія (до експоната додається копія свідоцтва про народження експонента):

а) 10-15 років

б) 16-18 років

в) 19-21 рік

3.6. Одностендовий експонат (при неможливості розкрити тему на п'яти стендах).

3.7. Сучасна українська філателія (з 1992 – по теперішний час).

3.8. Клас картмаксимумів.

3.9. Клас цільних речей.

3.10. Філателістична література:

а) каталоги, які були видані після 1 січня 2018 року;

б) книги, які були видані після 1 січня 2018 року;

в) журнали (тільки річні комплекти) та окремі статті в журналах та газетах, які були видані або опубліковані після 1 січня 2018 року;

г) самостійні видання (на правах рукопису), які відповідають вищезазначеним пунктам.

3.11. Відкритий клас.

3.12. Ревеню.

3.13. Ілюстровані поштові картки.

3.14. Клас журі (майстер-клас).

3.15. Чемпіонський клас.

 

4. Подача заявок на участь у виставці та подання експонатів

4.1. Заявки на участь у виставці до 1 березня 2022 року через уповноважених комісарів направляються на адресу виставкового комітету (вул. Пантелеймонівська, 20, офіс 1, Одеса, Україна, 65012) та в електронному вигляді голові виставкового комітету на адресу: CLOAKING

До заявки, підписаної головою обласного товариства АсФУ, обов'язково додається титульний аркуш експонату із анотацією та планом, копія членського квитка АсФУ (для членів АсФУ) із сторінкою з відміткою про сплату членських внесків за 2022 рік. Без надання щонайменше одного з вищезазначених документів заявка не буде прийнята до конкурсу.

4.2. Після розгляду заявок виставковим комітетом після 1 квітня 2022 р. список експонентів буде розміщено на сайтах АТ «Укрпошта» і АсФУ. У разі ускладнення епідеміологічної ситуації в цілому в Україні та безпосередньо в м. Києві або за неможливості проведення виставки за участі відвідувачів, Оргкомітет має отримати від відібраних експонентів скани (без захисних файлів) всього експоната роздільною здатністю 300 dpi. Скани експонатів повинні бути надіслані на адресу CLOAKING до 1 травня 2022 року (після повідомлення на сайті АсФУ не пізніше 15 квітня 2022 року).

4.3. Прийняті на виставку літературні експонати у двох примірниках необхідно доставити в Оргкомітет (АТ «Укрпошта», вул. Хрещатик, 22, Київ, Україна, 01001) не пізніше 15 травня 2022 року, iнші експонати необхідно доставити в Оргкомітет не пізніше 9.00 год. 24 травня 2022 року.

4.4. Кожен експонат повинен мати титульний аркуш, на якому необхідно вказати назву експоната, прізвище та ім'я власника.

4.5. Філателістичні матеріали повинні бути надійно прикріплені до твердих експозиційних аркушів  білого або світлого кольору, а сам аркуш повинен бути захищений цупкою прозорою безбарвною плівкою, товщиною не менше 60 мкм (бажано Linder). У лівому нижньому куті аркуша на лицьовій стороні та в правому верхньому куті на зворотній стороні має бути вказаний його порядковий номер. Також на зворотній стороні необхідно олівцем вказати назву експоната, прізвище та  адресу власника.

4.6. План і анотація експоната розміщуються на титульному аркуші. Всі тексти на аркушах повинні бути українською мовою або однією із офіційних мов ФЕП (англійська, німецька, французька, російська).

4.7. Виставкові аркуші повинні бути вкладені в паперові конверти за кількістю стендів (один стенд - 16 аркушів). На конверті необхідно вказати номер стенду, назву експоната та номери аркушів у ньому. Розмір демонстраційної поверхні виставкового стенду 138х96 см.

4.8. Кожен експонент повинен надійно запакувати свій експонат та відправити його

цінною посилкою із повідомленням про вручення, яке надійде йому після отримання експоната Оргкомітетом.

4.9.  Кожен експонат має супроводжуватися описом за встановленою формою у трьох примірниках.

4.10. Експонати конкурсних класів повинні розміщуватись на:

Класи 3.1.-3.4., 3.7., 3.11. - на 5 стендах. Клас 3.5. (юнацька філателія):

а) на 3 стендах;

б) на 4 стендах;

в) на 5 стендах.

Клас 3.6.  - на 1 стенді.

4.11. Експонати конкурсних класів, які отримали на попередніх Національних або ФIП, ФЕПА виставках нагороду не нижче великої позолоченої медалі – на 8-ми стендах (128 аркушів).

4.12. Експонати, які не відповідають пунктам 4.10. та 4.11. цього Регламенту, до експонування та оцінки у конкурсних класах не допускаються.

4.13. Оргкомітет залишає за собою право виставляти експонати повністю, частково або зовсім не виставляти. Однак, всі експонати будуть подані для оцінки журі. При прийнятті рішення відносно обсягу демонстрації експоната перевага буде надана тому, котрий висвітлює грані та напрямки філателії Україні.

4.14. Оргкомітет рекомендує всім власникам експонатів застрахувати їх.

4.15. Оргкомітет несе відповідальність та вживає всіх необхідних заходів щодо охорони та збереження експонатів із моменту отримання до моменту відправки експоната власнику.

4.16. Витрати на доставку експоната в Оргкомітет несе його власник, а повернення здійснюється за рахунок Оргкомітету протягом 3-4 тижнів після завершення виставки. Експонати літературного класу не повертаються.

4.17. Без узгодження із Оргкомітетом експонат не може бути знятий із експозиції до закриття виставки. Під час роботи виставки не дозволяється вносити ніяких змін до експонату.

4.18. Експоненти, члени іноземних товариств філателістів доставляють та забирають свої експонати комісаром або власноруч.

 

5. Оцінка експонатів та нагороди виставки

5.1. Оцінку експонатів та присудження нагород здійснює суддівська колегія (журі), яку затверджує Оргкомітет за згодою колегії журі АсФУ.

5.2. Оцінка експонатів у конкурсних класах здійснюється відповідно до Регламенту ФІП.

5.3. Журі має право вносити зміни у заявлену класифікацію експонатів, переводячи їх у інший клас.

5.4. В кінці роботи виставки члени журі проводять зустрічі із зацікавленими експонентами, під час яких відбувається аналіз експонатів.

5.5. Ксерокопії експонатів, надісланих до Оргкомітету, журі не оцінює.

5.6. Для експонатів конкурсних класів, окрім класів 3.5, 3.6. передбачені такі медалі: велика золота, золота, велика позолочена, позолочена, велика срібна, срібна, посріблена та бронзова. Для юнацького класу медалі рангу: велика позолочена, позолочена, велика срібна, срібна, бронзова.

Одностендові експонати нагороджуються тільки дипломом виставки  в ранзі золотої, срібної i бронзової медалей.

5.7. Кращий експонат виставки (який набере найбільшу кількість балів, але не менше 96, отримає Гран-прі виставки.

5.8. Кращий експонат по темі «Україна» отримає Національний Гран-прі.

5.9. Всі експонати чемпіонського класу нагороджуються великою золотою медаллю, кращий експонат нагороджується званням Чемпіон України.

5.10. Для нагородження кращих експонатів передбачені спеціальні призи, надані різними організаціями,  установами та окремими доброчинцями.

5.11. Кожен учасник безкоштовно отримає каталог виставки.

 

6. Заключні положення

6.1. Програма та час роботи виставки затверджується Оргкомітетом.

6.2. Відвідування виставки безкоштовне.

6.3. Підписуючи заявку на участь у виставці, експонент тим самим підтверджує, що ознайомлений із вимогами цього Регламенту та зобов'язується їх виконувати.

6.4. На території виставки забороняється торгівля та обмін філматеріалами приватними особами. Виключне право продажу мають АТ «Укрпошта», а також інші орагіназації, які долучилися до проведення виставки.

6.5. Усі відвідувачі виставки зобов'язані дотримуватись правил правопорядку і вказівок служби охорони. Всі інші питання, не врегульовані даним Регламентом, вирішуються Оргкомітетом виставки у  робочому порядку.

 

Завантажити заявку на участь можна за посиланням:

Завантажити список журі можна за посиланням:

 

Генеральний комiсар виставки «Укрфілексп 2022»

Дмитро Френкель