Анонси випусків

- Анонс найближчих випусків

Дорога Одрі

Дорога Одрі Дорога Одрі

Викрадений блок марок із зображенням Одрі Хепберн пішов із молотка майже за півмільйона євро

430 тисяч євро сягнула ціна блоку з десяти марок із зображенням голлівудської кінозірки Одрі Хепберн — за таку суму лот пішов із молотка на благодійному аукціоні в Берліні. На малюнку акторка в образі героїні легендарного фільму «Сніданок у Тіффані» тримає у вустах довгий мундштук із сигаретою.

Пошта Німеччини видала цю марку 2001 року накладом 14 мільйонів екземплярів. Але син уже померлої на той час Хепберн Шон Феррер заявив, що образ його матері на марці спотворений (на оригінальному фото вона прикушує кінчик сонячних окулярів, а не мундштук), і через суд добився, щоб усі марки було знищено.

Уціліло тільки п'ять блоків по десять марок, які тепер становлять неабияку вартість. Один — той самий, який пошта ФРН надіслала на затвердження сину кінозірки, залишився в самого Феррера. По одному традиційно було збережено для архівів Поштової служби ФРН та Німецького поштового музею. А ще два блоки безслідно зникли.

На правах власника прав на спадщину своєї матері Феррер заборонив міністерству фінансів ФРН до 2040 року продавати ті два блоки, які перебувають в архіві та музеї, що автоматично підвищило ціну викрадених марок. Упродовж останніх шести років на різних аукціонах було продано п'ять із них — усі з одного блоку. Кожна з марок пішла за ціною від 62,5 тисячі до 173 тисяч євро. Тепер «виплив» і другий блок.

Дві третини виручених на торгах коштів буде перераховано у Дитячий фонд Одрі Хепберн на освіту дітей із країн району Африканської Сахари, а решту передадуть дитячому фонду ООН — ЮНІ-СЕФ.

 

 

Статті, що можуть бути Вам цікаві: