Анонси випусків

- Анонс найближчих випусків

Тримай марку

Колекціонер віддав понад мільйон доларів за поштову марку вартістю 3 центи Колекціонер віддав понад мільйон доларів за поштову марку вартістю 3 центи

Колекціонер віддав понад мільйон доларів за поштову марку вартістю 3 центи.

На аукціоні, що тривав три дні та проходив у галереї Siegel у Нью-Йорку, філателіст, який побажав залишитися невідомим, купив поштову марку вартістю в 3 центи за більш ніж $1 млн.

Рожева марка була одним з головних лотів на торгах. Власники аукціону стверджують, що у світі залишилося всього три примірники цієї марки. Одна належить до відомої серії, що була надрукована в США в 1860-х роках. На марках цієї серії присутній особливий пресований малюнок, що називають ва-фелюванням. Волокна паперу на ньому особливо активно вбирають чорнила ручки, котру в XIX столітті використовували для гасіння знаків поштової сплати, та слід від чорнил було вже неможливо змити. Таким чином, вафелювання запобігало можливості повторного використання марки. У американській філателії такий малюнок називають «grill», а продана марка належала до серії «В Grill».

Крім того, на аукціоні виставлявся примірник відомої «Перевернутої Дженні». Так називається марка, на котрій зображення літака було випадково надруковано догори ногами. Цю марку було продано за $388 тисяч.

 

Статті, що можуть бути Вам цікаві: