Анонси випусків

- Анонс найближчих випусків

Регламент оцінки експонатів сучасної української філателії

Стаття 1. Сучасна українська філателія(з 1992 року) має своєю головною метою розвиток філателістичного руху в Україні та заохочення колекціонерів до колекціонування нещодавніх або сучасних український філателістичних матеріалів і демонстрацію їх на найвищому рівні на філателістичних виставках.

Стаття 2. Правління FIP тепер робить клас сучасної філателії доступним на всіх Всесвітніх і спеціалізованих виставках FIP для таких сучасних експонатів, які відповідають спеціальним правилам (SREV) для класів традиційної, поштової історії. Кваліфікаційні експонати для сучасної філателії повинні містити філателістичний матеріал, виданий поштовими службами протягом приблизно останніх 20 років. Серії марок або філателістична тематика, які були випущені значною мірою після 1991 року, кваліфікуються як теми для виставок Сучасної філателії. Однак мається на увазі певна широта в датах демонстрації матеріалів, і немає довільних обмежень щодо того, що матеріали, видані до 1991 року, не можуть бути показані, якщо більшість експонатів відповідає критеріям сучасної філателії.

Стаття 3. Експонати сучасної української філателії формуються з матеріалу, який офіційно продукувала АТ «Укрпошта» чи іншого матеріалу, на якому використано хоча б один офіційний елемент(поштова марка, конверт, листівка)  видрукований АТ «Укрпошта».

Стаття 4. Експонати сучасної української філателії оцінюватимуться відповідно до відповідних SREV, які наразі діють для вищезазначених класів із нарахуванням таких балів:

  • Презентація - 5 балів
  • Обробка (25) і важливість (5) - 30 балів
  • Знання та дослідження - 35 балів
  • Стан і рідкість - 30 балів
    • Стан - (10 балів)
    • Рідкість - (10 балів)
    • Складність придбання - (10 балів)
  • Усього - 100 балів

Стаття 5. Вказаний розподіл балів свідчить про те, що сучасний український філателістичний матеріал заслуговує на вивчення, і в багатьох випадках його важко придбати. Враховуючи короткий час, що минув з моменту його випуску, неможливо забезпечити точне визначення важливості чи рідкості.

Стаття 6. Через стислість часових рамок експонатів розвиток і важливість експонатів обмежені, таким чином не допускаючи можливості отримання великої золотої нагороди.

Стаття 7. Експоненти мають право подати заявку на експонат , який розміщений на 3 або 5 стендах.