Анонси випусків

- Анонс найближчих випусків

І знову про поштові марки, точніше, про людей, які їх збирають...

І знову про поштові марки, точніше, про людей, які їх збирають...До 30-річчя Асоціації філателістів України (АсФУ).

2022 рік видався найдраматичнішим і найскладнішим в історії сучасної України. Українські поштові марки – символи незалежної держави з’явилися 30 років тому в 1992 році, вони позначили існування нової незалежної країни і підкреслили українську самобутність. І, хоча, ще у 1991 році пошта СРСР надрукувала марку присвячену річниці прийняття декларації про державний суверенітет України, саме з випуску 1992 року філателісти загалом починають свої хронологічні колекції, які присвячені сучасній Україні.

 

Не просто марка, а «історія в мініатюрі»

Не просто марка, а «історія в мініатюрі»Чим дивує світ українська філателія, чи варто остерігатися криптомарок і де шукати цілу маркову алею — у розмові з Наталією МУХІНОЮ

 

Нобелівська премія та її українська проекція

Нобелівська премія та її українська проекція

Ось і закінчився т.зв. Нобелівський тиждень. Світ дізнався імена нових лауреатів найпрестижнішої відзнаки людства. Минулого тижня були оголошені Нобелівські лауреати 2019 года в усіх номінаціях та лауреат літературного Нобеля за 2018 рік. Отож. премія з фізіології, або медицини (так звучить офіційна назва нагороди з медицини) дісталася британцю Пітеру Реткліфу и американцям Вільяму Келиіу-молодшому и Греггу Семенцю за дослідження того, как клітини реагують на кисень та його відсутність.

Лауреатами премії з фізики стали канадієць Джеймс Піблз за теоретичні відкриття в галузі космології, а також Мишель Майор і Дідьє Кело за нове розуміння будови та історії Всесвіту, і перше відкриття планети, що обертається навколо зірки сонячного типу поза нашою Сонячною системою. Вони відкрили першу екзопланету на орбіті солнцеподібної зірки - гарячого Юпітера, що обертається довкола жовтого карлика Гельветиоса у сузір’ї Пегасу.

 

На допомогу експонентам

Пропонуємо ознайомитиссь зі статею Джона Сінфілда (John Sinfield) щодо підготовки експоната.

 

«Закарпатолімпфіл 2018» в Ужгороді

Не минуло і півроку з часу проведення ХV Національного філателістичного форуму в Ужгороді, а до столиці Закарпаття знову поспішали колекціонери поштових марок, що правда, більш вузької спеціалізації.

 

Філателія - захоплення що відкриває світ

Філателія - захоплення що відкриває світ"За своєю природою людина є колекціонером: хтось збирає значки,хтось монети, інші - моделі машин, книги, гроші, посуд, друзів... Я ж майже 50 років колекціоную поштові марки," - розповідає завідувач кафедри цивільного права та процесу Політехніки (ІНПП) Ігор Паньонко, голова Львівського обласного товариства філателістів (ЛОТФ) і заступник голови Асоціації філателістів України (АсФУ).

 

Гортаючи олімпійські сторінки (У). Благодійна олімпійська віньєтка

Гортаючи олімпійські сторінки (У). Благодійна олімпійська віньєткаВи ніколи не порівнювали захоплення філателією з будівництвом? Серйозний збирач марок дуже нагадує справжнього будівельника, а його колекції та виставочні експозиції – архітектурні споруди. Вони зводяться завдяки наполегливості та майстерності митця. Які ж «будівельні матеріали» використовують для цього? Найважливіша частина фундаменту безумовно є поштові марки. Проте не тільки. Доповнити та збагатити тематичну колекцію можуть спеціальні штемпелі, художні марковані конверти та поштові картки, так звані цілівки, а також віньєтки. Хоча їх запровадження в експозиціях розділяють не всі філателісти. Віньєтки не є знаком поштової оплати і лише зовні нагадують марки. В «Філателістичному словнику» Граперта і Грушке такі випуски називають також благодійними. Випуски більшості олімпійських віньєток здійснювалось національними комітетами з метою збору коштів на підтримку збірних команд.

 

«Герої спортивного року»

«Герої спортивного року» «Герої спортивного року»

Не знаю, як інші, я ж викласти на папері побачене та відчуте волію не відразу. Нехай пару днів мине. Нехай почуття та емоції від подій, як добре вино, наберуть певної міцності. Отже такі записки напевно краще вважати ліричними спостереженнями, ніж репортерською хронікою. Та я на це й не претендую. Хоча інколи враження такі сильні. Що хочеться їх відразу занотувати, щоб не втратити.

Коли мені подзвонили і запропонували бути присутнім 7 квітня на церемонії «Герої спортивного року», погодився відразу. Я про таке міг хіба мріяти.

 

Любий друже Арчик

Любий друже Арчик Любий друже Арчик

Про них пишуть, знімають фільми, ними милуються і тішаться. Вони вірні, самовіддані, надійні та щирі. Вони рятують, охороняють, розважають, допомагають. Разом з людиною вони штурмують верховини, сягають полюсів, долають пустелі. Вони літали в космос, досліджували печери, спускались в шахти. Їх нагороджують медалями та кубками, присвячують пам’ятники і не безпідставно рахують найкращими друзями. Усе, що тут написано, можна рахувати одою – гімном собаці! Якщо ж знайдеться розумник, який з цим не погодиться, нехай кине в мене камінь. Тримають і люблять котів, хом’яків, папужок, та пес зі своїм багатогранним служінням та відношенням з людиною неперевершений.

 

Гортаючи олімпійські сторінки (ІІІ). Олімпійські ігри на марках ППУ

Гортаючи олімпійські сторінки (ІІІ). Олімпійські ігри на марках ППУЦей нарис, напевно, доречно розпочати із загального знайомства з ППУ. Що це таке і як на повну звучить ця абревіатура? Спробуємо коротенько розтлумачити. Підпільна Пошта України (ППУ) є майже невідомою для українського загалу. Виняток може складати невелика горстка філателістів, які спеціально зацікавлені цією тематикою. ППУ була створена на еміграції після ІІ світової війни і діяла в період між 1949 та 1983рр. Впродовж усіх років діяльності ППУ її промотором і невтомним трудівником був Степан Любомир Рихтицький, із смертю якого припинила своє існування.

 
Ми в Twitter Ми ВКонтакте
Лічильник