Анонси випусків

- Анонс найближчих випусків

Винахід поштової марки

Винахід поштової марки"Поява марки є логічним етапом у розвитку всієї культури людства ... Потрібні багато століть на створення політичних і соціально-економічних передумов, писемність, грамотність, папір, транспорт, перш ніж з'явилася поштова марка". (Е. Кренкель)

Дотепер продовжується полеміка про авторство поштової марки. Деякі фахівці приписують авторство шведу Ллють Габрієлю Треффенбергу. Справа в тому, що саме він ще в 1823 році запропонував ідею використання конвертів для попередньої оплати поштового відправлення.

 

Галузі філателії

Галузі філателіїВсе почалося з «генеральної колекції». Кожен колекціонер прагнув мати в своєму альбомі комплект поштових марок всього світу. Уже в 80-х рр.. XIX століття з'явилися перші любителі, що спеціалізували свої колекції по окремих країнах або групі країн, що почали досліджувати окремі випуски. А незабаром стало очевидно, що колекції "всього світу" зібрати не під силу вже нікому. Так у філателії стали виділятися окремі галузі.

З початком минулого століття кількість марочних випусків почало швидко зростати.

 

Ім'я марки

Ім'я маркиПри народженні кожна марка отримує офіційне ім'я, під яким і вноситься в каталог своєї країни. Колекціонери, закохані в марки, часто не задовольняються офіційними іменами. Вони дають багатьом своїм улюбленцям додаткові пестливі імена або прізвиська, які часто міцно закріплюються за марками. Найбільш вдалі прізвиська згодом інтернаціоналізуються і входять у повсякденний побут філателістів багатьох країн.

Найчастіше прізвиська окремих марок пов'язані з сюжетом їх малюнка або будь-якими найбільш помітними деталями чи написами.