2. Місцеві пошти
1. Грецький острів Самос в Егейському морі тривалий час випускав власні марки. Після поразки у війні з Росією в 1877-1878 рр.. Туреччина була змушена надати автономію деяким територіям, що входили до складу її імперії, на яких проживало нетурецьке населення. Автономію отримав і острів Самос, який надрукував тоді кілька марок, але внаслідок заперечень турецьких властей тільки дві з них надійшли в обіг. З 1912 р., коли було повалено турецьке іго, у обігу там знаходилися тимчасові марки з написом «Samos», а рік по тому, коли острів офіційно увійшов до складу Греції, на цих марках з'явилася надпечатка «Ellas» (Греція). Марки ці були в ходу до 1915 р. Слід зазначити, що в 1893-1900 рр.. в місті Ваті на цьому острові діяло французьке поштове відділення, яке випустило дев'ять французьких марок з надпечаткоюю «Vathy».
2. Марки з німецьким словом «Stadt» і номіналом в російській валюті - копійках були випущені в 1916 р. міською владою Сосновця. Це польське місто було окуповане в той час Німеччиною, чим і пояснюється двомовний текст на марках міської пошти. У той же час на території міста мав обов'язкову поштову силу тариф царських часів, відповідно до якого були випущені марки з номіналом 3 і 10 коп. У загальній складності міська пошта в Сосновці випустила п'ять марок, у тому числі одну трикутну. Подібні марки видали також міська влада в прилеглому місті Заверце, проте їх номінал становив 10 і 20 пфенігів.
3. Читач, якому пощастило поповнити свою колекцію французької маркою випуску 1871 - 1873 рр.. з надпечаткою у вигляді п'ятикутної зірки з бурбонською лілією посередині, може вважати себе володарем великої філателістичної рідкості. Ці марки були в обігу короткий час і при вельми незвичайних обставинах. Під час громадянської війни в Іспанії в 1873-1875 рр.. західною частиною цієї країни оволоділи карлісти, тобто прихильники принца дона Карлоса, претендента на іспанський престол. Перший час у карлістів не було власних марок, у них було деяка кількість французьких знаків поштової оплати (із зображенням голови богині Церери випуску 1871 -1873 рр..), які вони погашали надпечаткоюю у вигляді зірки. Однак згодом з'явилися марки з портретом дона Карлоса, різні для трьох різних областей - Каталонії, Валенсії і території, населеній басками. Надруковані марки карлістів цінуються досить високо, а погашені знаком зірки славляться справжнім раритетом.
4. В 1879-1907 рр.. Лабуан - невеликий острівець поблизу північного узбережжя острова Борнео. У 1846 р. англійці перетворили місцевий султанат в свою колонію, вважаючи, не без підстав, що звідти легко буде контролювати все північне узбережжя Борнео, де виникли британські протекторати і колонії Бруней, Саравак і Сабах. Марки Лабуан як власні, так і передруки на марках інших британських володінь виходили, як уже говорилося, в 1879-1907 рр.. Згодом ця колонія увійшла до складу більшої колонії Стрейтс-Сетлментс (буквально: поселення у протоки) з адміністративним центром в Сінгапурі, а нині, як і Сабах, входить до складу Малайзії.
5. В 1892-1901 рр.. Обіч - теж колоніальне дітище ранньої епохи імперіалізму, але на цей раз французької. У 1862 р. французи зайняли стратегічно важливу ділянку сомалійського узбережжя в Африці, що контролював «подібно англійському Адена» морські шляхи в Червоному морі. Коли на початку 90-х років доля французького Сомалі була неясною, французи виділили Обіч - ділянка узбережжя, що легко захистити - в якості окремої колонії, яка користувалася власними марками або ж марками інших французьких колоній з надпечатками «Obock». Ці марки перестали виходити після 1901 р., коли Обіч був знову включений до складу колонії Французьке Сомалі (нині Французька територія афарів і Ісса).
6. У 1941 -1946 рр.. Джерсі, один з Нормандських островів, який здобув популярність, зокрема, завдяки роману Віктора Гюго «Трудівники моря», належить Великобританії. Під час другої світової війни острова Джерсі і довколишній Гернси були єдиною частиною англійської території, окупованій гітлерівською Німеччиною. З 1941 р. тут випускали марки з написом «Jersey Postage» (пошта Джерсі) і номіналом в англійських пенсах. Всього тут вийшло 8 марок. З огляду на те що на цих марках не було ніяких ознак, які вказували на гітлерівську окупацію, після звільнення островів британське поштове відомство аж до квітня 1946 р. вважало їх дійсними.
7. В 1947-1949 рр.. Бахавалпур - мусульманське князівство, а точніше емірат на території тодішньої колонії Індії, заснований еміром Бахавалом в 1746 р. З середини XIX століття емірат був васалом британської корони, але не володів правами більшості князівств, які могли випускати власні марки для обігу на їх території. Під час розділу Індії в 1947 р. Бахавалпур увійшов до складу мусульманської держави Пакистан і лише тоді отримав, хоча і на неповних 3 роки, право випускати марки. Всього в Бахавалпурі вийшли 29 поштових та 28 службових марок. Тексти на марках давалися на двох мовах: англійській та урду (буквами арабського алфавіту).
8. В 1914-1915 рр.. Поштові марки Центральної Албанії є результатом двох воєн: першої світової та громадянської на території Албанії. Незадовго до першої світової війни імперіалістичні держави посадили на трон незалежної з 1912 р. Албанії князя Вільгельма Віда. Але вже під час війни в Центральній Албанії спалахнуло повстання проти влади Віда, кероване мусульманським народним діячем Есадомпашою. Він випустив власні марки, що були або передруком на колишніх марках, або ж спеціальними емісіями з написом французькою та албанською мовами «Центральна Албанія». До кінця 1915 р. Албанія була окупована військами воюючих сторін (сербськими і австро-угорськими) і з тих пір, до кінця війни, албанські марки не видавалися.
9. В 1945-1946 рр.. Відразу ж після капітуляції гітлерівської Німеччини влада радянської зони окупації дозволили цивільним адміністраціям окремих німецьких земель і навіть міст випускати поштові марки, щоб якомога швидше вилучити з обігу марки гітлерівського періоду. Саме тоді з'явилися марки Тюрінгії, які виходили аж до випуску поштових марок для всієї окупованої Німеччини, а потім окремих її зон. Тюрінгія видала всього 14 марок і один спеціальний блок з доплатою на цілі відновлення Народного театру в Веймарі.
10. Російські гербові марки з надпечаткою нового номіналу - 20 000 рублів - існують, але ніколи не перебували в поштовому обігу. Коли під ударами Червоної Армії білогвардійські загони барона Врангеля втекли з Криму до Туреччини, вони захопили з собою значну кількість царських цінних паперів, у тому числі і гербових марок. Вже в Туреччині білоемігранти наддрукували на них нові номінали, від 1000 до 20000 рублів, маючи намір використовувати їх для філателістичних спекуляцій. Однак ці розрахунки на легку наживу провалилися - непридатні друковані знаки стали просто макулатурою.