6. Надпечатки і передруки
1. У 1874 р. в Німеччині змінилася валюта: замість грошей і крейцерів з'явилися пфеніги і марки. У зв'язку з цим було вирішено зробити відповідні зміни на поштових марках. Так, на марці з номіналом 2 1/2 гроша була надпечатана великим шрифтом цифра «2 1/2», а на марці номіналом в 9 крейцерів - цифра «9». Однак назва нової валюти на марках не проставляється. Такі марки перебували в обігу недовго - через кілька місяців вийшли марки з номіналом в пфеніга.
2. Такі марки перебували в обігу в Польщі в 1918-1920 рр.. Вони з'явилися в такий спосіб: до 1918 р. на території, окупованій Німеччиною та названої Варшавським генерал-губернаторством, вживалися німецькі марки з символічним зображенням Німеччини та передруком «Gen.-Gouv. Warschau ».
Після завоювання Польщею незалежності, внаслідок відсутності нових знаків поштової оплати, на вищевказаних марках була знову зроблено передрук, причому колишня назва була перекреслена горизонтальними лініями і поміщена нова: «Poczta Polska» (польська пошта). На тій частині території, де не було в обігу марок з передруком «Gen.-Gouv. Warschau », передрук« Poczta Polska »була зроблена прямо на німецьких марках, на яких був перекреслений текст« Deutsches Reich »(Німецька імперія). У той же самий час в різних районах Польщі перебували в обігу передруку на австрійських знаках поштової оплати і на марках міської пошти Варшави.
3. Країною, в якій не буває повеней, є Ісландія, де кліматичні умови і рельєф місцевості виключають загрозу розливу річок. Проте коли в 1953 р. в Нідерландах відбулося бурхлива повінь, в числі країн, які надавали допомогу його жертвам, виявилася і Ісландія. Для зазначеної мети були використані марки, що знаходилися в обігу, забезпечені відповідною надпечаткою і доплатою в 25 ері. Сума, виручена від цих доплат, виявилася не дуже значною, проте марки з такою надпечаткою стали істотним фактором, мобілізуючи громадську думку.
4. У 1910 р. в селищі Хуан-Фернандес на однойменних островах (185 кв. Км, близько 500 постійних жителів) чилійська влада відкрила постійну поштову контору, зокрема, з метою запобігти захопленню островів. Для цієї контори виділили чотири з випущених раніше чилійських марок, причому на них була зроблена надпечатка «Islas de Juan Fernandez» (острови Хуан-Фернандес). Незабаром чилійська влада зрозуміла, що надпечатка підкреслює не зв'язок островів з Чилі, а, навпаки, їх самостійний характер, і туди були послані звичайні стандартні чилійські знаки поштової оплати, а марки з надпечаткою були оголошені дійсними на всій території Чилі. Відзначимо, що острови Хуан-Фернандес вважаються місцем, де багато років прожив на безлюдному острові Робінзон Крузо, герой відомої повісті Даніеля Дефо.
5. Максимальна цифра, яка виявилася на передруках німецьких поштових марок періоду інфляції, становила 10 млрд. німецьких марок. Було випущено п'ять різних марок з таким передруком. Рекорд в області інфляції належить марці з номіналом 50 мільярдів марок, але це було не передрук, а марка, випущена з таким номіналом. В даний час така марка зустрічається досить рідко.
6. У Болгарії в 1945 р. Ще під час війни тут були випущені три марки з надпечаткою «Збирайте залізний лом!» Однак лом не був винятком, подібні ж серії вийшли з гаслами, що закликали збирати макулатуру та інші види вторинної сировини. Всі ці три серії з надпечатками з'явилися на стандартних старих поштових марках з портретом колишнього болгарського царя Бориса.
7. У зв'язку з 100-річчям від дня народження К. Е. Ціолковського 7 жовтня 1957 р. в СРСР була видана марка з портретом великого вченого - теоретика космічних польотів, але за три дні до цього був запущений на орбіту в СРСР перший штучний супутник Землі! Це слід було якось відзначити. Тому, поряд з пам'ятним знаком, виданим в ознаменування цієї події, частина випуску, присвяченого Ціолковському, була забезпечена надпечаткою: «4/Х-57 р. Перший у світі мистецтв, супутник Землі». Марка з цією надпечаткой користується зараз великим попитом у філателістів.
8. У листопаді 1935 р. в Греції була відновлена монархія, на трон вступив король Георг II. З цієї нагоди на марках, що знаходилися в обігу із зображенням Афіни і Гермеса з'явилася надпечатка з малюнком корони і датою «3 XI 1935». Знаменно, що в Греції, найстаріша республіці в світі, монархічний лад зберігся аж до 1973 р.
9. Гаїті. У липні 1960 р. на восьми стандартних марках цієї країни з'явилася надпечатка «Alphabetisation» (ліквідація неписьменності) і цифри «+ 20с» або «+30 с», що означали доплату на зазначену мету. Акція ця була тим більш виправдана, що в Гаїті донині понад 1/3 усього дорослого населення не вміє ні читати, ні писати. З усіх країн Центральної Америки тільки Куба зуміла ліквідувати неписьменність.
10. Відповідно до закону, прийнятим Польським сеймом 28 жовтня 1950, в Польщі була проведена валютна реформа. Відповідно до цього номінал поштових марок, що перебували в обігу, зменшився в 100 разів, і тому всі поштові установи були зобов'язані зробити на всіх марках, номінал яких вказувався в злотих, передруку: «Groszy» (гроші). Штемпеля для цих передруків поштові установи виготовляли самостійно, тому існує безліч їх різновидів (величина, вид штриха, колір передруку і т. д.). Деякі з них є сьогодні філателістичної рідкістю.