Анонси випусків

- Анонс найближчих випусків

6. Надпечатки і передруки

1. У 1874 р. в Німеччині змінилася валюта: замість грошей і крейцерів з'явилися пфеніги і марки. У зв'язку з цим було вирішено зробити відповідні зміни на поштових марках. Так, на марці з номіналом 2 1/2 гроша була надпечатана великим шрифтом цифра «2 1/2», а на марці номіналом в 9 крейцерів - цифра «9». Однак назва нової валюти на марках не проставляється. Такі марки перебували в обігу недовго - через кілька місяців вийшли марки з номіналом в пфеніга.

2. Такі марки перебували в обігу в Польщі в 1918-1920 рр.. Вони з'явилися в такий спосіб: до 1918 р. на території, окупованій Німеччиною та названої Варшавським генерал-губернаторством, вживалися німецькі марки з символічним зображенням Німеччини та передруком «Gen.-Gouv. Warschau ».

Після завоювання Польщею незалежності, внаслідок відсутності нових знаків поштової оплати, на вищевказаних марках була знову зроблено передрук, причому колишня назва була перекреслена горизонтальними лініями і поміщена нова: «Poczta Polska» (польська пошта). На тій частині території, де не було в обігу марок з передруком «Gen.-Gouv. Warschau », передрук« Poczta Polska »була зроблена прямо на німецьких марках, на яких був перекреслений текст« Deutsches Reich »(Німецька імперія). У той же самий час в різних районах Польщі перебували в обігу передруку на австрійських знаках поштової оплати і на марках міської пошти Варшави.

3. Країною, в якій не буває повеней, є Ісландія, де кліматичні умови і рельєф місцевості виключають загрозу розливу річок. Проте коли в 1953 р. в Нідерландах відбулося бурхлива повінь, в числі країн, які надавали допомогу його жертвам, виявилася і Ісландія. Для зазначеної мети були використані марки, що знаходилися в обігу, забезпечені відповідною надпечаткою і доплатою в 25 ері. Сума, виручена від цих доплат, виявилася не дуже значною, проте марки з такою надпечаткою стали істотним фактором, мобілізуючи громадську думку.

4. У 1910 р. в селищі Хуан-Фернандес на однойменних островах (185 кв. Км, близько 500 постійних жителів) чилійська влада відкрила постійну поштову контору, зокрема, з метою запобігти захопленню островів. Для цієї контори виділили чотири з випущених раніше чилійських марок, причому на них була зроблена надпечатка «Islas de Juan Fernandez» (острови Хуан-Фернандес). Незабаром чилійська влада зрозуміла, що надпечатка підкреслює не зв'язок островів з Чилі, а, навпаки, їх самостійний характер, і туди були послані звичайні стандартні чилійські знаки поштової оплати, а марки з надпечаткою були оголошені дійсними на всій території Чилі. Відзначимо, що острови Хуан-Фернандес вважаються місцем, де багато років прожив на безлюдному острові Робінзон Крузо, герой відомої повісті Даніеля Дефо.

6. Надпечатки і передруки 6. Надпечатки і передруки

5. Максимальна цифра, яка виявилася на передруках німецьких поштових марок періоду інфляції, становила 10 млрд. німецьких марок. Було випущено п'ять різних марок з таким передруком. Рекорд в області інфляції належить марці з номіналом 50 мільярдів марок, але це було не передрук, а марка, випущена з таким номіналом. В даний час така марка зустрічається досить рідко.

6. У Болгарії в 1945 р. Ще під час війни тут були випущені три марки з надпечаткою «Збирайте залізний лом!» Однак лом не був винятком, подібні ж серії вийшли з гаслами, що закликали збирати макулатуру та інші види вторинної сировини. Всі ці три серії з надпечатками з'явилися на стандартних старих поштових марках з портретом колишнього болгарського царя Бориса.

7. У зв'язку з 100-річчям від дня народження К. Е. Ціолковського 7 жовтня 1957 р. в СРСР була видана марка з портретом великого вченого - теоретика космічних польотів, але за три дні до цього був запущений на орбіту в СРСР перший штучний супутник Землі! Це слід було якось відзначити. Тому, поряд з пам'ятним знаком, виданим в ознаменування цієї події, частина випуску, присвяченого Ціолковському, була забезпечена надпечаткою: «4/Х-57 р. Перший у світі мистецтв, супутник Землі». Марка з цією надпечаткой користується зараз великим попитом у філателістів.

8. У листопаді 1935 р. в Греції була відновлена монархія, на трон вступив король Георг II. З цієї нагоди на марках, що знаходилися в обігу із зображенням Афіни і Гермеса з'явилася надпечатка з малюнком корони і датою «3 XI 1935». Знаменно, що в Греції, найстаріша республіці в світі, монархічний лад зберігся аж до 1973 р.

9. Гаїті. У липні 1960 р. на восьми стандартних марках цієї країни з'явилася надпечатка «Alphabetisation» (ліквідація неписьменності) і цифри «+ 20с» або «+30 с», що означали доплату на зазначену мету. Акція ця була тим більш виправдана, що в Гаїті донині понад 1/3 усього дорослого населення не вміє ні читати, ні писати. З усіх країн Центральної Америки тільки Куба зуміла ліквідувати неписьменність.

10. Відповідно до закону, прийнятим Польським сеймом 28 жовтня 1950, в Польщі була проведена валютна реформа. Відповідно до цього номінал поштових марок, що перебували в обігу, зменшився в 100 разів, і тому всі поштові установи були зобов'язані зробити на всіх марках, номінал яких вказувався в злотих, передруку: «Groszy» (гроші). Штемпеля для цих передруків поштові установи виготовляли самостійно, тому існує безліч їх різновидів (величина, вид штриха, колір передруку і т. д.). Деякі з них є сьогодні філателістичної рідкістю.