Каталог конвертів Станіславського добровільного товариства колекціонерів (1959-1965 р.р.)
За браком іншого інформаційного органу конверти та інформація про них надсилались і друкувались в польському журналі "Filatelista". До їх видання долучились відомі станіславські колекціонери Володимир Пилянський, Роман Добровольський, Юрій Пікар, Володимир Гардецький та інші.
Зібрання колекціонерів проходили в краєзнавчому музеї. Там же з великим успіхом пройшла І філателістична виставка в 1961 році, яка запалила вогонь колекціонування в серцях багатьох відвідувачів.
Знаменно, що найпопулярнішою на той час темою став "Космос", яким захоплювались буквально всі. Причому, правління працювало дуже оперативно -виносили постанову, робили малюнок, спеціальний клубний штемпель, друкували конверти у друкарні і погашали марки на них календарним штемпелем. При цьому одна з марок номіналом 3 коп. була присвячена космосу (видання 1961 рік). Люди відчували свою причетність до подій, пов'язаних із завоюванням людиною космосу. Часто ці дати тих, чи інших "космічних" подій були дуже наближені до реальних і, навіть, випереджали офіційні спеціальні штемпелі чи конверти Мінзв'язку СРСР. Тому й не дивно, що ці конверти потрапили в спеціалізований каталог "космічної" філателії, який видається в Італії фірмою "Лоліні" з досить високими цінами на станіславські "космічні" конверти.
Поряд з цим, правління товариства опікувалось відтворенням у філателії інших імен та подій - Тараса Шевченка, Олекси Довбуша, 20-річчя Станіславського обласного краєзнавчого музею, відкриття філіалу обласного музею в с. Крилосі - колишній столиці древнього Галича, міжнародні змагання з ручного м'яча, 1-а філателістична виставка та інші.
У теперішній час ці конверти допускаються до експонування у відкритому класі на національних, європейських і всесвітніх філателістичних виставках.
Зі свого боку в даному каталозі я зібрав, що можна було, при цьому частково скористався рукописом колись відомого київського філателіста Євгена Митрофановича Добрянського, і зробив спробу бодай систематизувати працю багатьох колекціонерів.
Марки подано за Каталогом поштових марок СРСР ЦФА "Союзпечать".
Автори висловлюють подяку Савіну В.О. за отриману консультацію.