Марки розповідають
Філателія, як вид колекціонування марок, заняття цікаве, приємне і досить навіть корисне. Заспокоює нервову систему, вчить акуратності, охайності, дисциплінує, виховує, нагадує, попереджає і застерігає. Та, напевно, основна принада - заклик до пошуку. Поштова марка це мініатюрна скриня, по вінця заповнена цікавою пізнавальною інформацією, що розповідає чи то про видатного діяча, чи то про історичну подію. Знайомство з новою придбаною пошті вкою ніби чергова експедиція в чарівну країну знань, це нові відкриття і знахідки. Бажання і наполегливий пошук – ось основні інструменти, що допоможуть відкрити жадану скарбничку.
Марки розповідають
Хочу поділитися з іншими колекціонерами тими знахідками, які спромігся відшукати під час розробки нової теми, пов’язаної з досягненнями львівських спортсменів. Отже, знайомтесь з тими радянськими марками, на яких зображені конкретні спортовці міста Лева.
Марки розповідають
1954 – серія марок «Спорт в СРСР». На марці номіналом 40 коп. зображено масовий заплив у відкритій воді, переднім планом в стилі батерфляй пливе студент ІУ курсу Львівського інституту фізкультури, Микола Каверджи. Малюнок зроблено з фото, надрукованого в газеті «Советський спорт» №4 1952.
Марки розповідають
1957 – «ІІІ міжнародні ігри молоді». Марка 25 коп., малюнок світлини, зробленої під час проведення занять з студентами Львівського інфізу. Показовий поєдинок заслуженого майстра спорту з боротьби, неодноразового чемпіона країни, Сергія Спиридонова (газета «Советський спорт» №4 1952).
Марки розповідають
1957 – серія «ХУІ Олімпіада в Мельбурні». На марці 25 коп., що зображає фотографію змагань на іграх, семиразовий олімпійський чемпіон Віктор Чукарін завершує вправи на брусах.
1963 – серія «ІІІ Спартакіада народів СРСР». На 4 коп. марці ( зубцева та б/з) зображено стрибок в довжину Ігоря Тер-Ованесяна. Його легко впізнати за специфічність рухів в повітрі під час виконання стрибка способом так званих «ножниць». Учасник і призер чотирьох Олімпіад, екс-рекордсмен світу, неодноразовий чемпіон Європи, СРСР та багатьох міжнародних змагань, Ігор Арамович почав займатись та досяг перших вершин у спорті під час проживання у Львові та навчання в Львівському інфізі.
Марки розповідають
1964 – серія ХУІІІ Олімпіада в Токіо. На марці 6 коп. зображено стрибок в висоту легендарного Валерія Брумеля. Стилізований малюнок, виконаний художниками П.Бенделем і І.Шаненковим на основі багатьох світлин «космічного» стрибуна зображає знаменитий перекидний «кувирок» через планку олімпійського чемпіона з таким характерним лише йому, перегином зап’ястя.
1988 – «ХУ зимова Олімпіада в Калгарі». Завершує галерею портретів відомих львівських спортсменів на радянських марках мініатюра номіналом 30 коп., на якій зображено стрибуна з трампліну. Малюнок художника І.Козлова, виконано за мотивами фото чемпіона «ХУ зимової Спартакіади», що відбувалась в Красноярську, львів’янина Валерія Савіна. Ця фотографія була надрукована в журналі «Фізкультура і спорт» №5 1982.
Цікаво впізнавати на марках різних років славних краян, приємно згадати їх видатні досягнення. Змінюються чемпіони та рекорди, а мить перемоги, що зображено на марці збережеться назавжди.