Помилка, яку виявили через 50 років
Справжнім героєм легкоатлетичних баталій став Валерій Брумель. Наш «космічний» стрибун на той час вже переїхав до Москви, та починав він свій спортивний шлях та сходження на Олімп в так званій «лісовій» школі Дмитра Оббаріуса у Львівському інституті фізичної культури. Зі Львова в 1960 році він поїхав на свою першу Олімпіаду до Риму, де у запеклому протистоянні виборов срібну медаль.
В Токіо Брумель приїхав фаворитом, світовим рекордсменом, чемпіоном Європи. І хоча боротьба в секторі протікала вкрай важко і напружено, Валерій, «людина-ракета», як охрестили його в Америці, був знов попереду і вкотре переміг, довівши, що недарма в 1961, 1962, 1963 роках визнавався найкращим спортсменом планети і отримав найвищу спортивну нагороду «Золоту каравелу Колумба».
Все це миттєво пригадалось, коли побачив серію марок, що Міністерство зв’язку СРСР випустило напередодні олімпійських ігор в 1964 році.
На марці номіналом 6 коп., що була виконана за світлиною, художники П.Бендель і І. Шаненков зобразили стрибуна в момент переходу через планку. В спортсмені легко впізнати Валерія Брумеля, його знаменитий «перекидний» кувирок, зігнуту в зап’ясті руку. Але, щось в малюнку не так. Ще раз уважно придивляюсь до деталей зображення. Все ясно, помилка. 50 років марці і тільки зараз я помітив технічну помилку авторів. Художники не знали, що свої «перекидні» чудо стрибки спортсмен виконував, відштовхуючись лівою ногою. То ж над планкою має бути зігнута в коліні ліва нога, а в зап’ясті права рука. Отже, на марці дзеркальне відображення. Цікаво, що малюнок на конверті виконано правильно.