Вдалий обмін
Виміняв за примірник “Університетських оповідок-2” марки з математичним змістом. Здається, добра оборудка. Те ж саме сказав Ігор Паньонко - з ним, власне, цей обмін відбувся.
Одна з марок присвячена Леонардові Ойлерові (пишуть також Ейлер). На ній зображена знаменита теорема про многогранники: V – E + F = 2, де V, E, F – число вершин, ребер і граней многогранника відповідно. Цю теорему вважають чи не першим топологічним результатом.
Теорема про многогранники згадується у листуванні Ойлера з Крістіаном Ґольдбахом. Про відповідний том Ойлерівських “Opera omnia” довелося минулого року опублікуати статтю в журналі “Studia Historiae Scientiarum” (у співавторстві), де згадати про Ойлерову теорему та простежити її розвиток аж до сьогоднішніх днів.
Принагідно скажу, що кілька днів тому одержав лист від редактора SHS, де він порівнює минулорічні наукометричні позиції журналу з авторитетними світовими виданнями у царині історії і філософії науки, серед яких навіть “British Journal for the History of Science”. Наче все складається добре, тільки тут можливі флюктуації і цей рік може стати трохи кращим або гіршим, або набагато гіршим. Останній висновок носить вельми універсальний характер, варто сказати.
Михайло Зарічний