Анонси випусків

- Анонс найближчих випусків

Відомі філателісти

Відомі філателістиВсесвітній літопис філателії зберігає чимало імен видатних державних і політичних діячів, майстрів образотворчого мистецтва і популярних літераторів, артистів театру і кіно, спортсменів і космонавтів, які всіляко віддавали і віддають свої симпатії захоплюючому заняттю - колекціонування поштових марок.

CLAUDE CARTIER (1925-1975)

CLAUDE CARTIER (1925-1975)

Клод народився в Будапешті в листопаді 1925 року, у віці 16 років він зі своїми батьками переїхав до Сполучених Штатів. Йому довелося перервати своє навчання в університеті і стати військовим пілотом до закінчення Другої Світової війни.

Батько Клода, Луїс Картьє, очолював сімейний бізнес - всесвітньо відомий ювелірний Дім Картьє. У 1949 році після смерті батька - Клод був обраний президентом Будинку Картьє. Він займав цю посаду до 1962 року, після чого переїхав до Швейцарії.

Вперше Клод захопився філателією в середині 1950-х рр.., і це хобі було з ним все життя. Він колекціонував негашені марки британських колоній в Карибському басейні і Північній Америці. Незабаром він став звертати все більшу увагу на найрідкісніші і дорогі марки, серед його друзів і знайомих були багато відомих філателістів і торговців марками, у тому числі глава компанії Стенлі Гіббонс.

Колекція Клода містила велику кількість рідкісних марок британських колоній, багато унікальних блоків, зчіпки і конверти. Вона була продана у Великобританії в кінці 1970-х рр..

LARS T. AMUNDSEN (1889 -????)

LARS T. AMUNDSEN (1889 -????)Ларс колекціонував поштові марки все своє життя. Тематикою його колекції були марки усього світу, випущені до 1870 року. Амундсен належав до родини знаменитого норвезького мореплавця, як і його дідусь він був всесвітньо відомий, багато подорожував по всьому світу.

Коли він набував марки для своєї колекції - він звертав велику увагу на якість і збереження матеріалу, він завжди платив набагато більшу ціну за марки виняткової якості. Особливо він любив поштові марки британських колоній, його колекція містила багато раритетів. Його цікавили гашені і негашені марки, блоки, зчіпки і конверти. Багато марок з його колекції раніше належали всесвітньо відомим філателістам, серед яких Ferrary, Hind, Caspary, Burrus і т.д.

CHARLES FOSTER RICHARDS (1866-1944)CHARLES FOSTER RICHARDS (1866-1944)

Річардс був відомим фахівцем у галузі поштових та фіскальних марок, а також поштових карток Гавайських островів. Його книга про марки Гавайських островів, видана в 1916 році, мала успіх. Крім цієї книги у нього був ще ряд публікацій про Гавайські марки і конверти, він видавав і доповнював їх аж до кінця 1930-х рр..

Річардс був почесним членом Американської філателістичної Асоціації (нині - Американського філателістичного Товариства).

FRANKLIN DELANO ROOSEVELT, PRESIDENT (1882-1945)

FRANKLIN DELANO ROOSEVELT, PRESIDENT (1882-1945)Президент Рузвельт був відомий і як філателіст. Під час його перебування на посаді президента з 1933 по 1945 рр.. він прямо чи опосередковано брав участь у випуску всіх поштових марок США того часу - визначав тематику випусків, брав участь у розробці дизайнів марок.

Рузвельт захоплювався філателією з самого дитинства, він вступив в Американське філателістичної Товариство коли займав пост губернатора Нью-Йорка. Його колекція містила багато пробних відбитків марок США XX-го століття, некаталогізовані різновиди, а також пробні відбитки і ескізи марок інших держав, які він в основному отримував в якості подарунків від своїх зарубіжних колег.

Колекція Рузвельта була продана в Нью-Йорку в 1946 році. Сума, виручена від продажу колекції, значно перевищила очікувані цифри. Багато стандартних марок, які не відрізнялися рідкістю були продані вище своєї ринкової вартості. Це стало результатом того, що багатьом колекціонерам хотілося мати марки, що раніше належали колекції президента.

ALFRED F. LICHTENSTEIN (1876-1947)ALFRED F. LICHTENSTEIN (1876-1947)

Ліхтенштейн був одним з найвідоміших Американських філателістів першої половини XX-го століття. Він зібрав безліч унікальних і всесвітньо відомих колекцій, серед яких: Канада і провінції, Швейцарія, Мис Доброї Надії, Маврикій, Уругвай, Аргентина і Сполучені Штати Америки.

Ліхтенштейн надавав підтримку Клубу Колекціонерів в Нью-Йорку. У 1945 році Альфред став одним із засновників філателістичного Фонду, якому згодом надавала підтримку його дочка, Луїза Бойд Дейл.

LOUISE BOYD DALE (1913-1967)

LOUISE BOYD DALE (1913-1967)Дейл була однією з найавторитетніших фігур в Американській філателії. Вона почала колекціонувати марки ще в ранньому дитинстві, наслідуючи приклад свого батька, Альфреда Ліхтенштейна. Вона створила багато серйозних колекцій, тематикою яких в основному були марки Британських колоній в Африці та Азії. Після смерті батька вона продовжила вдосконалювати його колекції. Багато з цих колекцій згодом стали частиною Фонду Ганни Бойд Ліхтенштейн, заснованого дочкою після смерті Луїзи, і відкритого для дослідників і філателістичних організацій.

Дейл вступила до Клубу Колекціонерів в Нью-Йорку в 1931 році, займала там багато різних посад. Також вона активно підтримувала філателістичний Фонд, заснований в 1945 році її батьком, займала в ньому посади Голови правління та Голови експертного комітету з 1953 по 1967 рр..

Деякі з колекцій Луїзи Бойд Дейл і Альфреда Ліхтенштейна були продані в 1968-1970 рр.. в Нью-Йорку. Найбільшими з них були колекції Британської Північної Америки ($ 1,500,000), Маврикію ($ 600,000), а також Британської Гвіани ($ 102,000), Великобританії ($ 93000), Індії і Цейлону ($ 55000).

Колекція Маврикія включала ряд рідкісних і унікальних речей, серед яких конверт з двома однопенсовими марками Post Office 1847 р., що раніше належали Уортінгтон (був проданий за $ 380,000, величезну на ті часи суму), конверт з двухпенсовкою Post Office, також раніше належав Уортінгтон ( був проданий за $ 27000), унікальну негашену пару двухпенсовок Sherwin з колекції Феррарі ($ 13500).

Колекція Британської Гвіани містила безліч рідкісних речей, серед яких конверт з парою двохцентовок Cottonreels, що раніше належав Хінду і Шампіону (був проданий за $ 34 000) і чотирьохцентова марка 1856 р. на синьому папері з колекції Феррарі ($ 8500).

Інші знамениті колекції марок Дейл та Ліхтенштейну були продані в Нью-Йорку і Лондоні в 1989-1992 рр.. Серед них була велика колекція Мису Доброї Надії, що включає випуски Мафекінга і Врайбурга ($ 2,830,000), Британської Африки, окремо Гамбії (£ 111,000), Вест-Індії ($ 660,000) і Австралазії (£ 365,000).

Остання колекція, що складається з марок і конвертів Британської Колумбії, була продана в Нью-Йорку в 2004 р. Ця колекція включала унікальну негашену пару беззубцевих п’ятицентовки Ванкувера, рідкісні квартблоки, зразки і пробні відбитки, а також багато речей, про існування яких раніше взагалі не було відомо філателістам.

ALFRED H. CASPARY (1877-1955)ALFRED H. CASPARY (1877-1955)

Альфред Каспарі зібрав одну з найбільших колекцій в історії філателії. Вона складалася з класичних марок XIX-го століття. По можливості Каспарі намагався купувати найкращі марки, іноді набував відомі колекції цілком. Серед них були колекції Уортінгтона та інших знаменитих філателістів.

Каспарі був відомим експертом, засновником експертного комітету філателістичного Фонду, також він був консультантом експертного комітету Королівського філателістичного Товариства. У силу свого характеру він був не дуже товариською людиною, рідко з'являвся в суспільстві, для сучасників він був практично легендою. Однак коли було потрібно - він завжди був готовий надати фрагменти своєї колекції колегам для вивчення.

E. CAREY FOX (1884-1967)

E. CAREY FOX (1884-1967)Фокс був власником однієї з найбільш значних в той час колекцій марок Канади та її провінцій. Він зібрав її анонімно, його ім'я знали лише кілька колег і торговців поштовими марками. Фокс весь час прагнув до того, щоб придбати лише марки найвищої якості. Йому вдалося зібрати у своїй колекції велику кількість рідкісних марок у відмінному стані, у тому числі безліч негашених марок і блоків ранніх беззубцових випусків Канади, Ньюфаундленду, Нью-Брансуїка і Нової Шотландії.

Ця колекція була продана в Нью-Йорку в травні та жовтні 1968 року, за суму більш ніж $ 300000.

JOHN TOLBUTT

JOHN TOLBUTTДжон почав колекціонувати марки ще в шкільному віці, в 1935 році, коли британські колонії випустили пам'ятну серію в честь Срібного Ювілею Георга V. Незабаром він на деякий час залишив своє хобі, 3 роки він служив військовим пілотом, а після закінчення Другої Світової війни - 5 років навчався в університеті. Потім він повернувся до своєї колекції. Спочатку він колекціонував марки усього світу, але з ростом колекції Джон почав обмежувати тематику - спочатку тільки британськими колоніями, потім Британською Африкою і згодом - він став колекціонувати тільки трикутники Мису Доброї Надії і марки Родезії. Також він вивчав поштову історію Мису Доброї Надії домарочного періоду.

Його колекція трикутників включала в себе марки з багатьох відомих колекцій, таких як Bonaventure, Dale-Lichtenstein, D'Arcy Hall, Maria de la Queillerie, Maximus, Sir Maxwell Joseph, Alan D. Stevenson та інших. Толбутт багато подорожував по різних країнах, але він ніколи не розлучався зі своєю колекцією, весь час возив її з собою. Колекції марок Мису Доброї Надії і Родезії Джона Толбутта були продані в Лондоні в 2002 р.