Ювілей Михайла Вербицького
Український композитор, хоровий диригент, священик, громадський діяч, Михайло Михайлович Вербицький народився 4 березня 1815 року в селі Явірник, де його батько служив священиком. Коли хлопчикові виповнилося десять років, батько помер. Над Михайлом та його молодшим братом Володиславом взяв опікунство родич, перемишльський владика Іван Снігурський, один з видних діячів Української греко-католицької церкви. Михайло разом з братом навчався в гімназії, а після в ліцеї.
При Перемишльській кафедрі Снігурський заснував хор та музичну школу, в якій і навчився Михайло співати і отримав музичну освіту, зокрема з композиції. Навчання у Львівській духовній семінарії Михайло Вербицький не переривав з заняттями музикою. Він керує хором семінарії, опановує гру на гітарі, яка супроводжує його протягом усього життя.
В 1850 році Вербицький отримав священицький сан, а з 1856 року, оселяється в селі Млини на Яворівщині.
Помер Михайло Вербицький 7 грудня 1870 році в Млинах. Похований біля церкви. У 2005 році над могилою Вербицького була відкрита каплиця-пантеон. Останні роки життя композитор займався педагогічною діяльністю, писав статті, створював музику.
Серед відомих композицій Вербицького чимало релігійної музики, яка і сьогодні звучить у багатьох церквах Західної України. Найбільш відомим твором Михайла Вербицького є музика до пісні «Ще не вмерла Україна» на слова Павла Чубинського, яка за 150 років збудила національну самоповагу мільйонів українців, стала уособленням прагнення народу до єдності та незалежності України.
На урочистому спецпогашенні «200-річчя з дня народження Михайла Вербицького», що проводилося у Львові 4 березня цього року відповідно до тематичного плану УДППЗ «Укрпошта», були присутні: адміністрація Львівського поштамту на чолі з в.о. директора підприємства Ткачуком В.П., львівські філателісти (Голова асоціації філателістів України м. Львова Паньонко І.М.) та міська громадськість.
По завершенні урочистої частини всі бажаючі могли прийняти участь у спецпогашенні та придбати конверти з новою поштовою маркою «Михайло Вербицький».
Василь Прухницький, львівський філателіст