Анонси випусків

- Анонс найближчих випусків

Національна філателістична виставка «УКРФІЛЕКСП-2012»

Національна філателістична виставка «УКРФІЛЕКСП-2012»РЕГЛАМЕНТ Національної філателістичної виставки з міжнародною участю «УКРФІЛЕКСП-2012», присвяченої 21-й річниці Незалежності України, 20-тиріччю АсФУ, 20-тиріччю сучасного вітчизняного марковидання та 125-річчю Одеського товариства філателістів.

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Організаторами виставки є:

- Українське державне підприємство поштового зв’язку «Укрпошта»;
- Асоціація філателістів України;
- Одеська дирекція УДППЗ «Укрпошта»;
- Одеське обласне товариство Асоціації філателістів України;
- КП Одеський літературний музей.

1.1 Виставка відбудеться з 10 по 15 серпня 2012 року в приміщенні Одеського літературного музею (вул. Ланжеронівська, 2).
1.2 Організаційний комітет виставки знаходиться за адресою: відділ технології послуг Одеської дирекції УДППЗ «Укрпошта», вул. Садова, 10, м.Одеса, 65001, тел.: (048) 726–39–47, e-mail: CLOAKING
1.3 Спонсорську та меценатську допомогу в проведенні виставки можуть надавати будь-які організації, установи, господарські формування всіх видів власності, а також меценати, які сприяють утвердженню іміджу України в світі через популяризацію філателії.
1.4 Спонсорську та меценатську допомогу в проведенні виставки можуть надавати будь-які організації, установи, господарські формування всіх видів власності, а також меценати, які сприяють утвердженню іміджу України в світі через популяризацію філателії. Виключне право використання емблеми виставки та виготовлення будь-якої рекламної продукції, присвяченої виставці, належить Оргкомітету.

2. УМОВИ УЧАСТІ У ВИСТАВЦІ

2.1 Учасниками виставки (надалі – експоненти) можуть бути члени АсФУ, які мають відповідний експонат та визнають цей Регламент, а також (за запрошенням) іноземні філателісти.
2.2 Участь у виставці для всіх учасників безкоштовна.
2.3 До участі у виставці допускається не більше 2 (двох) експонатів від однієї особи.
2.4 На виставку приймаються експонати, які впродовж останніх п’яти років були нагороджені не нижче як великою срібною медаллю на національних або срібною медаллю на міжнародних філателістичних виставках під патронатом ФІП, ФЕПА.
2.5 На виставку не приймаються експонати, які на попередніх Національних виставках отримали Гран-Прі.
2.6 У виставці можуть брати участь експоненти, чиї експонати демонструватимуться вперше. Такі експонати можуть допускатися до конкурсного класу «Перший крок» (клас просування) за наявності письмового висновку голови товариства АсФУ про їх відповідність вимогам Регламенту або за рішенням Оргкомітету.

3. КЛАСИФІКАЦІЯ ЕКСПОНАТІВ ЗА КОНКУРСНИМИ КЛАСАМИ

На виставці демонструватимуться та оцінюватимуться експонати в таких класах:
3.1 Традиційної філателії.
3.2 Історії пошти та маркофілії.
3.3 Тематичної та мотивної філателії.
3.4 Аерофілателії й астрофілателії.
3.5 Першого кроку (клас просування).
3.6 Юнацької філателії (до експонату додається копія свідоцтва про народження експонента):
а) експоненти віком 13–15 років;
б) експоненти віком 16–18 років;
в) експоненти віком 18–21 рік.
3.7 Одностендових експонатів.
3.8 Філателістичної літератури:
а) каталоги, що були видані після 1 січня 2009 р.;
б) книги, що були видані після 1 січня 2009 р.;в) журнали (тільки річні комплекти) та окремі статті у журналах та газетах (не менше 10), що були видані або опубліковані після 1 січня 2010 р.
г) самодіяльні видання (на правах рукопису), що підпадають під вищезгадані пункти.

4. ПОДАЧА ЗАЯВОК НА УЧАСТЬ У ВИСТАВЦІ ТА ПРЕДСТАВЛЕННЯ ЕКСПОНАТІВ

4.1 Заявки на участь у виставці надсилаються на адресу Оргкомітету через обласні товариства АсФУ тільки до 1 березня 2012 року. До заявки обов’язково мають додаватись титульний аркуш експоната з анотацією та планом. Крім того, необхідно додати копію членського квитка потенційного експонента зі сторінками, на яких зафіксовано сплату річних членських внесків.
Заявки на участь у виставці без вищезгаданих додатків розглядатись не будуть.
4.2 Після розгляду Оргкомітетом поданих заявок до 15 квітня 2012 року список експонентів буде розміщено на сайті УДППЗ «Укрпошта» за адресами: www.ukrposhta.com або www.od.ukrposhta.сom
4.3 Прийняті на виставку експонати необхідно доставити в Оргкомітет не пізніше 1 серпня 2012 року (поштою) або 6 серпня 2012 року (особисто).
Прийняті експонати літературного класу мають бути доставлені в двох примірниках на адресу Оргкомітету до 1 липня 2012р.
4.4 Кожен експонат повинен мати титульний аркуш, на якому необхідно зазначити назву експоната, прізвище та ім’я власника.
4.5 Філателістичні матеріали мають бути міцно прикріплені до твердих експозиційних аркушів білого або жовтуватого кольору, а сам аркуш має бути захищений прозорою безколірною плівкою. У лівому нижньому куті аркуша на лицьовому боці та в правому верхньому куті на зворотному боці має бути зазначений його порядковий номер. Крім того, на звороті кожного аркуша необхідно зазначити прізвище, ініціали й адресу власника експоната.
4.6 План і анотація експоната розташовуються на титульному аркуші. Усі тексти на аркушах повинні бути написані українською мовою або однією з офіційних мов ФІП (англійською, німецькою, російською, французькою).
4.7 Виставкові аркуші мають бути вкладені в паперові конверти за кількістю стендів (один стенд – 16 аркушів). На конверті слід зазначити номер стенда та номери аркушів у ньому.
4.8 Кожний експонент повинен надійно запакувати свій експонат перед транспортуванням та відіслати його цінною посилкою з «Повідомленням про вручення», яке надійде експоненту після отримання експоната Оргкомітетом.
4.9 Кожний експонат має супроводжуватись описом за встановленою формою у трьох примірниках.
4.10 Експонати конкурсних класів мають розміщуватись на:
4.10.1 Класи 3.1. – 3.4. на 5 стендах.
4.10.2 Клас 3.5. (перший крок) тільки на 3 стендах.
4.10.3 Клас 3.6 (юнацької філателії):
а) на 2–4 стендах;
б) б на 3–5 стендах;
в) на 4–5 стендах.
4.10.4 Клас 7 – на 1 стенді.
4.11 Експонати конкурсних класів, які на попередніх національних або фіпівських виставках отримали велику позолочену медаль або ще вищу нагороду, мають розташовуватись на 8 стендах (128 аркушів).
4.12 Експонати, які не відповідають вимогам пунктів 4.10. і 4.11. цього Регламенту до експонування й оцінки в конкурсних класах на допускаються.
4.13 Оргкомітет залишає за собою право виставляти експонати повністю, частково або зовсім не виставляти, проте всі експонати в повному обсязі будуть пред’ставлені для оцінки журі.
При прийнятті рішення щодо обсягу демонстрації експоната, перевага буде надана тому, що висвітлює грані та гілки української філателії.
4.14 Оргкомітет рекомендує всім власникам експонатів застрахувати їх.
4.15 Оргкомітет вживатиме всіх необхідних заходів щодо охорони та збереження експонатів з моменту їх отримання до відправлення власнику.
4.16 Витрати на доставку експоната до Оргкомітету несе його власник, а повернення здійснюється за кошти Оргкомітету впродовж трьох тижнів після закінчення виставки.
Експонати літературного класу не повертаються.
4.17 Без погодження з Оргкомітетом експонат не може бути знятий з експозиції до закриття виставки. Під час роботи виставки не дозволяється вносити жодних змін до експоната.

5. ОЦІНКА ЕКСПОНАТІВ ТА НАГОРОДИ ВИСТАВКИ

5.1 Оцінку експонатів та присудження нагород здійснює суддівська колегія (журі), яку затверджує Оргкомітет.
5.2 Оцінка експонатів класів 3.1 – 3.4, 3.6 – 3.8 здійснюється згідно з Регламентом ФІП за критеріями національних виставок. Експонати класу 3.5 (перший крок) оцінюватимуться згідно з таким регламентом:

  • оформлення – 10 балів;
  • розробка – 30 балів;
  • знання і власні дослідження – 35 балів;
  • стан речей та їх рідкісність – 25 балів (стан речей – 10 балів; рідкісність – 10 балів; наскільки складно придбати філматеріал – 5 балів).

Рішення суддівської колегії є остаточним і перегляду не підлягає.
5.3 Суддівська колегія має право вносити зміни в заявлену кваліфікацію експонатів, переводячи їх в інший клас.
5.4 Наприкінці роботи виставки члени суддівської колегії проводять зустрічі із зацікавленими експонентами, де роблять аналіз експонатів.
5.5 Для експонатів конкурсних класів 3.1. – 3.4 а також 3.8 передбачені такі нагороди:
а) медалі рангу великої золотої, золотої, великої позолоченої, позолоченої, великої срібної, срібної, посрібленої, бронзової;
б) дипломи.
5.6 Для експонатів юнацького класу передбачені такі нагороди:
а) медалі рангу великої позолоченої, позолоченої, великої срібної, срібної, посрібленої, бронзової;
б) дипломи.
5.7 Для експонатів конкурсного класу 3.7. передбачені такі нагороди:
а) медалі рангу золотої, позолоченої, срібної, бронзової;
б) дипломи.
5.8 Найкращий експонат виставки (експонат, який набере найбільшу суму балів, але не менше 96) отримає Гран-прі.
5.9 Для експонатів класу «Перший крок» передбачені тільки дипломи.
5.10 Для відзначення кращих експонатів передбачені спеціальні призи, надані різними організаціями, установами та окремими доброчинцями.
5.11 Кожний учасник виставки отримає безкоштовно каталог.

6. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ

6.1 Програма виставки і час роботи виставки затверджується Оргкомітетом.
6.2 Відвідування виставки безкоштовне.
6.3 Підписуючи заявку на участь у виставці, експонент тим самим підтверджує, що ознайомлений з вимоги цього Регламенту і зобов’язується їх виконувати.
6.4 На території виставки забороняється торгівля і обмін філателістичними матеріалами. Право продажу мають виключно поштові кіоски та інші інституції за офіційною (письмовою) згодою Оргкомітету.
6.5 Усі відвідувачі виставки зобов’язані дотримуватись правопорядку й повинні беззаперечно виконувати розпорядження служби охорони.
6.6 Усі інші питання, не врегульовані цим Регламентом, вирішує Оргкомітет виставки в робочому порядку.

Завантажити заявку на участь у філателістичній виставці можна натиснувши ТУТ.