Анонси випусків

- Анонс найближчих випусків

Андрій Жук (1944-2011)

Андрій Жук (1944-2011) Андрій Жук (1944-2011)

Виповнюється рік з того дня, коли перестало битися серце прекрасної людини, нашого колеги-філателіста, невтомного дослідника і популяризатора Шевченківської тематики у філателії і філокартії Андрія Жука.

Народився він 7 травня 1944 року у Львові в родині вчителів-філологів, які з раннього дитинства прищепили йому любов до всього українського. Постаті Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки і Маркіяна Шашкевича в кожній галицькій сім’ї є в особливій пошані, але в родині Жуків вони були і належно представлені численними творами. Це й не дивно, адже батько викладав українську словесність в колишній семінарії Сестер Василіянок (тепер лінгвістична гімназія), що по вул. Кирила і Методія у Львові.

Нажаль, малий Андрій не зазнав батьківської любові, бо професора (так тоді величали викладачів гімназій) Володимира Жука, звинувативши в «буржуазному націоналізмі», заарештували енкаведисти в 1945 році і вислали в Сибір, звідки він так і не повернувся. В шестирічному віці Андрій Жук пішов в перший клас колишньої батьківської гімназії (на той час це була вже середня школа №4) і закінчив її в 1960 році. В 1961 році він поступив до Львівського медичного інституту і завершив навчання в 1967 році за спеціальністю лікар-анестезіолог. В 1975 р. захистив кандидатську дисертацію, працюючи в стінах рідної alma mater.

Любов до колекціонування проявилася в Андрія Жука на генному рівні. В родині крім великої бібліотеки були і збірка старих листівок, а також кілька альбомів з поштовими марками. Найперше він став розбудовувати колекцію листівок, зробивши акцент на Шевченківській тематиці і досяг в цьому найбільших успіхів. Його колекція «Шевченкіани» входила в десятку кращих збірок в Україні і не раз експонувалася на різних виставках, за що її власник нагороджувався відзнаками.

З появою перших поштових марок новітньої України в 1992 році Андрій Жук став палким прихильником філателії, не зраджуючи однак і філокартії. І в цій сфері він теж проявив себе непересічним колекціонером, віддаючи обом захопленням весь вільний час.

Його змістовні експозиції на обласних і національних філателістичних виставках неодноразово здобували високі місця.

Його скромність, тактовність, наполегливість в колекціонерських пошуках викликали належну повагу у всіх, хто його добре знав. Таким він і залишиться назавжди в наших серцях.

Помер Андрій Жук раптово від розриву аорти 25 січня 2011 року і похоронений на 16 полі Сихівського кладовища.

ОЛЕКСАНДР ЖАРІВСЬКИЙ