Анонси випусків

- Анонс найближчих випусків

Всеволод Фурман (1939-2013)

Всеволод Фурман (1939-2013) Всеволод Фурман (1939-2013)

15 грудня раптово зупинилося серце Всеволода Фурмана, президента Асоціації філателістів України, почесного філателіста України, багаторічного національного комісара від України на всесвітніх і міжнародних філателістичних виставках.

Його ім'я добре відоме філателістичним колам у найвіддаленіших куточках України та світу.

 

Народився Всеволод Наумович 12 червня 1939 року. Його дитинство та юність пройшли в Одесі. Закінчив Одеський політехнічний інститут, служив у лавах Радянської армії.

У 1971 р. вперше взяв участь у Всесоюзній філателістичній виставці, присвяченій V-й Спартакіаді народів СРСР у Москві з експонатом «Історія фізичної культури» і отримав срібну медаль та спеціальний приз.

У 1972 р. у Німеччині на виставці «Інтератрес-72» експонат «Спорт в мистецтві» був оцінений журі позолоченою медаллю.

У 1975 р. Всеволод Наумович стає членом Міжнародної асоціації філателістів-журналістів. Він - автор понад 400 статей у журналах «Филателия в СССР», «Советский коллекционер» тощо. В 1979 р. у видавництві «ФИС» вийшла його перша книга «Олимпийская филателия», яка отримала диплом оргкомітету Олімпіади-80.

У 1993 р. В. Фурман пише книгу «Филателия об олимпийском Суоми», а у 2001 у видавництві «ТЭС Одесса» виходить книга «Золотой век (історія Олімпійських ігор)».

Після проголошення незалежності України Всеволод Наумович активно досліджує історію пошти України, публікуючи численні розвідки у журналі «Філателія України», а також у монографіях «Общегосударственные стандартные почтовые марки Украины» (2003 р.) та «Нариси з історії пошти на землях сучасної України» (2013 р.).

Завдяки тісній і дружній співпраці генеральної, Одеської дирекцій УДППЗ «Укрпошта» та АсФУ, яку Всеволод Фурман очолював, були організовані на високому рівні національні виставки в Одесі у 2002, 2011 та 2012 рр. У всіх національних виставках Всеволод Наумович брав безпосередню участь як голова журі. Останнім часом спільно з Укрпоштою розпочав підготовку до наступної Національної виставки, присвяченої 200-річчю Т.Г. Шевченка, що відбудеться у вересні 2014 р. у Києві.

Тяжка, передчасна втрата незамінної і неповторної людини... Пам'ять про Всеволода Фурмана збережуть надовго не тільки ті, хто його знав. Це ім'я назавжди посяде визначне місце в історії української марки і філателії.

Правління АсФУ, обласні товариства філателістів, редакція «АсФУ-ІНФОРМ», жалкуючи про втрату, висловлюють щире співчуття рідним і близьким Всеволода Наумовича.