Анонси випусків

- Анонс найближчих випусків

Ім'я марки

Ім'я маркиПри народженні кожна марка отримує офіційне ім'я, під яким і вноситься в каталог своєї країни. Колекціонери, закохані в марки, часто не задовольняються офіційними іменами. Вони дають багатьом своїм улюбленцям додаткові пестливі імена або прізвиська, які часто міцно закріплюються за марками. Найбільш вдалі прізвиська згодом інтернаціоналізуються і входять у повсякденний побут філателістів багатьох країн.

Найчастіше прізвиська окремих марок пов'язані з сюжетом їх малюнка або будь-якими найбільш помітними деталями чи написами.

Першу марку в усьому світі часто фамільярно називають «чорним пенні» - за її кольором і номіналом. Звідси ж виникли короткі імена рідкісних саксонських і баварських марок; «червона трійка» і «чорна одиниця». Випущена в 1945 р. для Саксонії-Ангальта марка в 10 пфенігів названа «золотою десяткою» тому, що стала самою рідкісною з усієї серії з гербами, в яку вона входить. Навпаки, «золота Швейцарія» - марка в 1 франк, що випускалася в 1862 і 1881-1882 рр.., називається так тому, що дійсно надрукована «золотою фарбою». За кольором і по країні, де вони були випущені, отримали знамениті прізвиська блакитний і червоний Маврикій, а також австрійські газетні марки 1851 і 1856 рр.. - Блакитний, жовтий, рожевий і червоний Меркурій.

Прізвиська багатьох марок або їх різновидів пов'язані з особливостями малюнків. Однією з найстаріших вважається «базельская голубка» - марка кантону Базель (1845 р.); швейцарським маркам випуску 1854-1855 рр.. із зображенням Гельвеції (фігура, що символізує Швейцарію), що сидить, довелося змиритися з назвою «нечепура» через те, що зачіска фігури, виконана об'ємним тисненням, справляє враження скуйовдженої. Пізніші випуски швейцарських марок філателісти називають скорочено «сидить Гельвеція» та «стоїть Гельвеція». Марки «голова Колумба», випущені в Чилі в 1853-1886 рр.., нНе слід змішувати з «колумбовими марками» пам'ятної серії США 1893.

Ім'я марки Ім'я марки

Перші бельгійські марки названі «еполетами» через те, що на них зображений портрет Леопольда I в мундирі з еполетами. Марки випуску 1919-1920 рр.. зображують короля Альберта в сучасній військовій формі, тому вони й відомі під назвою «сталевий шолом».

З 1 червня 1893 до жовтня 1914 р. у Бельгії курсували марки з купоном. На купоні був текст «NE PAS LIVRER LE DIMANGHE, NIET BESTELLEN OPZONDAG» («У неділю не доставляти»). Якщо марка наклеювалася на лист разом з купоном, він не доставлявся в неділю. Якщо ж відправник хотів, щоб його лист було доставлено, він відривав купон. Серед філателістів ці марки здобули популярність як «недільні».

«Корабель під обстрілом» - різновид данцигської марки із зображенням старовинного корабля, який здається знаходиться під обстрілом, так як на кольоровому тлі є плями. На подібному ж дефекті грунтується прізвисько «плює селянин», присвоєне баварській марці випуску 1920. Дві інші різновиди марки в 10 центів першого голландського випуску 1852 р. і перший норвезький марки випуску 1855 також знайшли собі прізвиська: «Вільгельм з рогом над оком »і« лев з розщепленоюї лапою ». Незвичність форм деяких марок дала привід для виникнення таких назв, як «подвійна Женева» або «трикутники мису». «Подвійна Женева» складається з двох однакових марок по 5 сантимів, призначених для місцевої пошти (1843 р.). Обидві марки об'єднані єдиним верхнім написом, так як тариф за доставку листа всередині кантону Женева становив 10 сантимів, а марки такого номіналу не було. На листи наклеювалися зазвичай дві одиночні чи об'єднані в пару марки по 5 сантимів. «Трикутники мису» - перші марки мису Доброї Надії (Африка), випуску 1853-1854 рр.. були дійсно трикутної форми.

Для перших випусків Бразилії вибрані незвичайні, але дуже точні назви. Через овальний фон цифр номіналу марки випуску 1843 р. отримали назву «бичачих очей».

Марки другого випуску 1944-1946 рр.. зі зміненою формою фону звуться «козячими», а марки третього випуску 1850 р. - «котячими» очима.

Частина перших німецьких напівофіційних авіапоштових марок була забезпечена надруком «Жовта собака»; за надруком виникла і коротка філателістична назва цих марок. Німецькі марки авіапошти 1922-рр.. відомі серед колекціонерів під назвою «дерев'яний голуб» через свій стилізований малюнок. З 1924 по 1929 р. випускалися благодійні марки із зображенням гербів німецьких земель в овалі на білому полі. За своїм зовнішнім виглядом марки отримали прізвисько «великодніх яєць».

Буває й так, що нескоро докопаєшся до причини, з якої отримала своє прізвисько та чи інша марка. Звідки, наприклад, з'явилися «віконна серія», «родзинкові марки», «вогненно-червона», «хамелеон», «нагрудні щити» або «фіолетовий діамант»?

Ім'я марки«Віконна серія» - 148 марок, випущених на початку минулого сторіччя для колишніх німецьких колоній. Вони продавалися в одному місці - у віконці для колекціонерів поштового відділення "Берлін С-2». Випуск для німецької пошти в Туреччині з надруками в сантимах був зроблений в 1908 р. на прохання експортних фірм, яким знадобилися марки для франкування бандеролей зі зразками товарів - в основному родзинок. Філателістична назва «родзинкові марки» нагадує саме про цей факт. «Вогненно-червона» марка в 50 пф. з малюнком «орел» є рідкісним різновидом за кольором. Безпомилково визначити її можна тільки під кварцовою лампою, в променях якої вона починає флуоресціювати вогненно-червоним кольором. При звичайному ж денному світлі марка виглядає коричнево-червоною, і її майже неможливо відрізнити від звичайної. «Хамелеоном» названа німецька марка з номіналом в 2 рейхсмарки, що випускалася в 1875-1900 рр.. Вона друкувалася повторними накладами протягом 25 років, в результаті чого має 7 основних і безліч проміжних відтінків, починаючи від фіолетового до лілового. Це і дало привід для іронічного прізвиська. «Нагрудні щити» - прізвисько перших німецьких марок. На випуску, який з'явився у січні 1872 р., зображений орел з «малим нагрудним щитом», а на другому (червень 1872 р.) - з «великим нагрудним щитом». Ця різниця і дала маркам їх теперішнє ім'я. «Фіолетовий діамант» - помилка в кольорі, найдорожча марка, випущена міською поштою Фінстервальда в 1946 р. Звичайно ці марки друкувалися цегляно-червоною фарбою. Напевно мало кому відомо, що філателісти іноді користуються власною термінологією для позначення кольору деяких марок. Паризький торговець Вервель першим почав продавати не випущену в обіг однофранкову французьку марку 1849-1850 рр.., що мала особливий відтінок червоної кіноварі. Цей колір, який відрізняє невипущені марки від звичайних кармінових або коричнево-кармінових, був названий на ім'я свого першовідкривача «Вервель». Фантазія колекціонерів привела до виникнення повних гумору спеціальних термінів. Неповноцінні марки звуться «руїнами» або «кістками». Якщо на марці пошкоджена перфорація, вважається що у неї «хворі зуби», а якщо вона має тонкі місця, то вони звуться "вікнами". Беззубцові марки з широкими, чистими полями вважаються володарями «автомобільних полів».