Анонси випусків

- Анонс найближчих випусків

«Від Романа до Йордану»

Бібліотека

«Від Романа до Йордану»Вміють українці і працювати наполегливо, і святкувати. Шанують у нас народні звичаї та традиції. Один одного вітають, святих не забувають, пращурів поважають. Кожній порі року свої празники притаманні. Особливо зима ними щедра. Якщо протягом року роботи не цурався, то й настрій святковий. Різдво Христове – одне з найвеличніших свят для християн. А починається зимова святкова феєрія 1-го грудня, коли церковні дзвони нагадують, що час вітати з Днем Ангела усіх Романів, тоді 7-го грудня – Катерин іменинниць і пішло поїхало…

Не тримається осторонь цих подій і Укрпошта. До кожної урочистості друкуються привабливі конверти та вітальні листівки. Різноманітність сюжетів та якість оформлення задовольнить найвибагливіших. Але «родзинкою» залишаються такі жадані поштові марки, які щороку з нетерпінням чекають всі філателісти. Недаремно очікують. Вишукані поштові мініатюри України – прикраса будь-якої колекції.

«Від Романа до Йордану» «Від Романа до Йордану» «Від Романа до Йордану»

Серед найгарніших різдвяних випусків марки 2003-го та 2006-го років (худ. А.Кочубей), 2009-го року (худ. Н.Фандіна).

«Від Романа до Йордану»

Перша українська марка на цю тему побачила світ ще у 1997-му році, на ній було зображено ікону «Різдво Христове» (оформлення Г.Задніпряний).

«Від Романа до Йордану»

Та повернемося до церковного календаря, що нагадує: 13-го грудня – Андрія. Андрій Первозванний перший з учнів Ісуса Христа є святим покровителем України.

Наступної  події малята  чекають цілий рік. Та й дорослі це свято полюбляють. В ніч з 18-го на 19-е грудня святий Миколай з мішком подарунків тихенько відкриває двері.

Чудотворець і заступник, він приходить на допомогу бідним і знедоленим, всім, хто того потребує.

«Від Романа до Йордану» «Від Романа до Йордану»

З не меншим ентузіазмом зустрічаємо ми і наступне зимове свято – Новий Рік. Хоча це і не релігійна подія, та віра і надія, що майбутні 365 днів принесуть добро, радість та здоров’я, робить його зустріч урочистою, веселою та приємною. Хто не встиг, робить близьким подарунки, вітає, зичить найкращого.

Починаючи з 1999-го року, Укрпошта випустила 15 новорічних марок, безліч вітальних листівок, конвертів і навіть спеціальну «Пошту діда Мороза».

Коли цікаво та весело проводиш час, то й пролітає він дуже швидко. Все ближче знаменна подія – Різдво Христове. Гарячі дні настають для газдинь. Дванадцять пісних страв наготуй, пампушки напечи, а головне, кутю звари! Ковбаска та кров’янка теж у святкові дні не пектиметься.

Нарешті все готово. Перша зірка на небі засяяла. Сідає родина за святковий стіл. Промовляють молитву, згадують чарівні події, що 2000 років, як відбулись у далекому Віфлеємі. Звучать колядки і стає на серці тихо та спокійно.

«Від Романа до Йордану» «Від Романа до Йордану»

Темі «Різдво» Укрпошта присвятила 12 марок, ще було 4 блоки з марками, що зображають Божу Матір з маленьким Ісусиком на руках, а на полях блоку, присвяченого ювілею  М.В.Гоголя (2009р. худ. В.Таран) зображено коляду в «Ніч перед Різдвом».

- Дав Бог дочекатись!- кажуть старші люди,- Христос народжується!
- Славимо Його!- відповідаємо.

Не забудьте привітати 8-го січня з святим Йосифом та Марією, 9-го – з святим Стефаном, 13 січня - з Маланкою, а 14-го січня – Василієм.

«Від Романа до Йордану»

Нарешті 19-го січня – Водохрещення. Хто дотримувався традицій, не дозволяв надмірностей, той і на Йордан, як називають це свято на Галичині, буде в гарному настрої та при гаразді.

20-го січня завершують різдвяні гуляння. «Прийшов Іван Предтеча, забрав усі свята на плечі». Ось так! Ми ж, чекаємо на нові філателістичні надходження і вітаємо всіх з наступаючими різдвяними святами!

Василь Прухницький, м. Львів